Небезпечна чорниця: держпродспоживслужба забракувала 16 партій

Небезпечну ягоду у Київ везуть з Київської, Житомирської, Рівненської областей. Рівень радіонуклідів там перевищує норму в кілька разів - експерти.

В Україні сезон ягід. Чорницю везуть з Житомирської, Рівненської, Київської та навіть Хмельницької областей. За півлітрову банку просять 30 гривень, за літрову – удвічі більше. Розказують журналісти ТСН.

Однак у Держпродспоживслужбі приголомшують: цьогоріч уже забракували 16 партій, найімовірніше зібраних поблизу або в зоні відчуження. Рівень радіонуклідів там перевищував норму в кілька разів.

"Саме по перевищенню вмісту цезію. Походження цих ягод – це Київська область, Рівненська область, Житомирська область", - каже заступник начальника управління безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужби Оксана Новохатня.

Лікарі ж попереджають, що вживання зараженої ягоди може негативно вплинути на організм. А результат такої дії відтермінуватися.

"Короткостроково це впливає на серцево-судинну систему. У більш віддаленому періоді це впливає на нервову систему. Звісно ж, на репродуктивну функцію. Потенційно призводить до утворення ракових клітин", - каже лікар-радіолог Зінаїда Рожкова.

Представники Держпродспоживслужби просять людей не купувати ягоду на стихійних ринках та вимагати сертифікат якості продукції.

Оперативні новини столиці читайте в розділі #Київград на Соцпорталі. Як повідомлялося:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Налоги будут уменьшаться - Гончарук

Гончарук отметил, что правительство хочет сделать налог, одинаковый для всех Премьер-министр Украины Алексей Гончарук заявил, что правительство не планирует увел....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Поліція про KharkivPride: грубих порушень не зафіксовано

В центрі Харкова одночасно відбулися Марш рівності і Марш за традиційні цінності Поліція забезпечила охорону публічного порядку під час Маршу рівності у Харкові,....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Amazon тестирует оплату товаров с помощью взмаха руки

Amazon тестирует новую биометрическую систему оплаты товара на основе принципов бертильонажа....

Загрузка...
Загрузка...