У ВР внесений законопроект №10411​ про управління відходами

У Верховній Раді зареєстровано рамковий законопроект про управління відходами №10411. В ньому йдеться про фінансове залучення виробників до переробки відходів.

Відходи

У Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів, 3 липня, у Верховній Раді зареєстровано рамковий законопроект про управління відходами №10411, на важливості якого неодноразово акцентував увагу бізнес.

Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація. Також в Асоціації зазначили, що це допоможе перекласти частину фінансового тягаря утилізації відходів із муніципалітетів і громадян на виробників, пише Українська правда

"Він (законопроект – ред.) передбачає запровадження ієрархії управління відходами та розширеної відповідальності виробника. Документом також пропонується суттєве підвищення розмірів штрафів за правопорушення у сфері управління відходами, до прикладу, за їх безконтрольне спалювання", - розповіли у Асоціації.

Крім того, це дозволить скоротити державні витрати на управління відходами.

"Вплив на вартість продукції буде мінімальним, адже виробник зацікавлений у ефективності роботи системи розширеної відповідальності виробника", - зазначили в ЄБА.

Також у ЄБА нагадали, що кількість неофіційних сміттєзвалищ у країні у 5 разів більша за кількість офіційних.

"Лише 4% відходів відсортовується, решта – просто вивозиться на сміттєзвалища", - додали в Асоціації.

А також зазначили, що реформування цієї сфери в Україні було розпочато ще три роки тому і даний законопроект – важливий крок у врегулюванні питання відходів.

"Бізнес-спільнота вітає зусилля Мінекології, спрямовані на врегулювання питання управління відходами та створення відповідної нормативно-правової бази. Представники Асоціації наразі аналізують фінальний текст документу, адже тривалий час працювали над пропозиціями, важливим з точки зору бізнесу", - зазначили в ЄБА.

Окрім того, в Асоціації зазначили, що даний законопроект є рамковим.

"Тож передбачається ухвалення ще 9 секторальних законів у сфері управління відходами, над якими зараз також триває робота в Мінекології. До прикладу, вони стосуються відходів упаковки, батарейок, небезпечних відходів тощо. Бізнес активно долучається і до роботи над цими документами", - наголосили в ЄБА.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Загрузка...

Це може бути цікавим

В Киеве показали процесс реставрации легкоатлетического манежа

В столице проходит реконструкция легкоатлетического манежа школы высшего спортивного мастерства....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Моторошне вбивство екстрасенса: у прокуратурі розповіли деталі слідства

На Київщині правоохоронці розкрили вбивство учасниці телепрограми «Битва екстрасенсів»....

Загрузка...
Загрузка...