Експерт пояснив, чому цьогорічні випускники погано склали ЗНО

Результати зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році виявились низкими - близько 15% не подолали мінімальний поріг і не можуть претендувати на вступу виші.

зно не зали

І тут справа навіть не у знаннях дітей. Дуже на результати вплинула також якість тестів, розповів колишній керівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук розповів, - пише Gazeta.ua

Як пояснив експерт, різні завдання мають бути для різних груп вступників.

"Тест для осіб, які просто складають ДПА, і для майбутніх математиків і фізиків повинен відрізнятися. Іншими мають бути й завдання для людей, які вступають на філологію чи журналістику", – зазначив Лікарчук.

Також експерт зазначив, що цьогорічні тести застарілі та потребують удосконалення. Адже сучасну технологію проведення запроваджували ще у 2006 році. А вимоги за ці роки змінилися і дані тести вже не актуальні.

Тому в такому випадку, за словами Лікарчука, слід дозволити випускникам здавати тести кілька разів та потім обрати кращий результат.

"Необхідно відходити від тестів на паперових носіях. В епоху швидкого розвитку інформаційних технологій не є доцільним друкувати завдання і возити їх через всю Україну, витрачаючи на це мільйони гривень із державного бюджету. Така практика була нормальною 10-12 років тому, але не сьогодні", – додав експерт.

Також, на думка Лікарчука, тест не повинен містити понад 50 запитань, як це є зараз, а достатньо 10-15. Але вони мають перевірити вміння абітурієнта використовувати набуті знання у практичній діяльності.

А щоб скласти тестування, батькам доводиться звертатися за допомогою до репетиторів.

"Варто визнати, що ЗНО і справді породило репетиторство. Багато хто в цьому вбачає трагедію, але я вважаю по-іншому. Адже без них кількість учнів, які б не пройшли поріг "не склав" був не 15, а 60 відсотків", – розповів Лікарчук.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Осенний призыв: повестку в военкомат получил пятилетний ребенок

В селе под Киевом пятилетний ребенок получил повестку из военкомата....

Загрузка...

Це може бути цікавим

У Польщі магазини віддаватимуть нерозпродані продукти бідним

Магазини в Польщі на законодавчому рівні зобов'язали віддавати нужденним продукти Магазини зобов'язані вибрати неурядову організацію й укласти з нею контракт пр....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Треба бути більш скромними. В Узбекистані наклали обмеження на весілля

Віднині весілля і будь-які сімейні свята в Узбекистані повинні святкуватися один день, а кількість гостей - не перевищувати дозволену В Узбекистані ввели обмеженн....

Загрузка...
Загрузка...