Вчені: астероїд Оумуамуа має природне походження

Не зовсім звичайний астероїд Оумуамуа може бути міжзоряним вітрильником. Так раніше припускали вчені. Але тепер вони визначилися - це природне космічне тіло.

Оумуамуа

Раніше дослідники припускали, що астероїд може бути штучно створеним об'єктом, повідомив сайт Дзеркало тижня

Група астрономів на чолі з Метью Найтом довела, що властивості першого міжзоряного астероїда можна пояснити в рамках припущення про те, що це планетоїдне тіло, а не штучно створений об'єкт, повідомляє N+1. Раніше вчені висунули припущення про те, що насправді Оумуамуа може бути міжзоряним вітрильником.

У ході дослідження вчені проаналізували всі дані про астероїд, які були отримані за допомогою наземних і космічних обсерваторій. Поверхня об'єкта пофарбована в червоний колір, схожий на забарвлення деяких комет, астероїдів D-типу і транснептунових об'єктів, що може свідчити про наявність шару органіки на його поверхні. Разом з тим, це ж може свідчити про наявність сильно вивітреної і багатої мінералами, які містять залізо, поверхні.

Нещодавно дослідники також з'ясували, що астероїд має додаткове прискорення, яке не можна пояснити ні гравітацією Сонця і планет, ні впливом сонячного вітру. Ймовірно, астероїд розганяється через викиди летких речовин, які випаровуються зі швидкістю кілограм на секунду. Така активність у 15 разів менша, ніж у комет, але аномальною її назвати не можна.

На думку вчених, в минулому Оумуамуа представляв собою планетоїдне тіло і був викинутий з зоряної системи через гравітації іншого небесного тіла, наприклад, планети-гіганта або материнської зірки, біля двох мільярдів років тому. Дослідники прийшли до висновку, що всі властивості Оумуамуа можна пояснити, не вдаючись до версії про його штучне походження, тому її можна не розглядати.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Загрузка...

Це може бути цікавим

Пенсионный фонд обновил ключевой показатель для расчета пенсии

Пенсионный фонд Укрины утвердил показатель средней заработной платы за май 2019 года....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Украине запустили услугу е-пенсия. В чем суть

17 июля Кабинет министров одобрив постановление об электронных услугах в сфере пенсионного обеспечения....

Загрузка...
Загрузка...