Під Києвом у "вікні життя" залишили новонароджену дівчинку

Наприкінці червня у місті Біла Церква під Києвом у "вікні життя" при місцевому пологовому будинку знайшли новонароджену дівчинку.

вікно життя

Про це повідомляє Газета.ua.

"О 3:40 ночі ми отримали сигнал, що у "Вікні життя" знаходиться дитина. Постова медсестра зреагувала миттєво, хоча дуже здивувалася. Це вперше за чотири роки немовля залишили у "вікні", - розповідає головний лікар пологового будинку Анатолій Бондар.

Після обстеження було зрозуміло, що дівчинка була народжена протягом доби. Охайна, чиста, у рожевому одязі. Її обстежив неонатолог та інші лікарі, жодних захворювань не виявили. Медсестри назвали її Марійкою.

Протягом трьох днів медики оформляли документи і здорову дитину передали під патронат соціальної служби. Наразі дитина знаходиться в дитячій обласній лікарні. Протягом перших двох місяців біологічна мати може повернути дитину, тільки якщо доведе своє батьківство. А як ні, немовля зможуть усиновити.

"Вікно", де можна анонімно залишити дитину, розташоване не в людному місці, збоку пологового будинку. Не освітлюється і не прохідне. Камер відеоспостереження немає. Породілля приносить немовля, відкриває вікно і кладе його на спеціальний стіл. Через 10 хвилин спрацьовує датчик і дитина потрапляє в спеціальний бокс. Сигнал надходить постовій медсестрі. В цей час мати може піти непоміченою. Згідно закону, держава трактує її вчинок не як злочин. Тобто жінка не несе кримінальної відповідальності і її не розшукує поліція.

Подібні "вікна життя" діють у багатьох містах. Так, у Львові за 2 роки залишили 5 дітей, у Вінниці за 8 років - 2 новонароджених.

Про надзвичайні події та ДТП читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Я тебя люблю, папа. Трогательная история одной купюры

Работница банка нашла купюру, на которой кто-то прощался с отцом — и с помощью соцсетей вернула ее владельцу Сотрудница малайзийского банка Хиза Эзани обнаружи....

Це може бути цікавим

Экипаж American Airlines против футболки с надписью «Слава сатане»

Женщина считает себя оскорбленной По словам 49-летней Свати Руни Гоял, перед полетом из Флориды в Лас-Вегас к ней обратился член экипажа, который попросил ее принест....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Как ходить по улицам в гололед и не покалечиться

Как избежать травм и переломов ОбувьНа время гололеда оставьте в сторону обувь на каблуках и платформе....

Загрузка...