Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії"

Починаючи у 2014-му з маленької сцени та п’яти гуртів, «Дунайська Січ» силами волонтерів «Музичного батальйону» спромоглася стати міжнародним фестивалем й отримати підтримку на державному рівні від Міністерства молоді і спорту. Цього року в результаті об'єднання зусиль ГО «МУЗБАТ» та ГО «Центр розвитку Бессарабії» він зміг перейти на новий рівень, впевнено приєднавшись до ряду найкращих фестивалів України.

Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії" Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії" Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії" Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії" Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії" Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії" Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії" Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії" Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії" Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії" Шостий міжнародний фестиваль "Дунайська січ": два дні рок-музики в "українській Італії"

На фестивальній мапі України поступово, але потужно останні роки почав проявлятися ще один регіон, для багатьох, можливо, й досі тerra incognita – Подунав’я. «Українська Італія» з її неозорими краєвидами і виноградниками вже вшосте приймала рок-фестиваль «Дунайська Січ».

Віктор Куртєв, президент фестивалю, головний відповідальний за енергонезалежність «Дунайської Січі»: 325 сонячних днів в році в Бессарабії дає регіону унікальні цивілізаційні можливості, які нам потрібно грамотно використовувати, особливо з огляду на ті загрози, які несуть безпеці України старі енергосистеми. Про це не особливо говорять, приховують, але дуже скоро проблема стане для українців мега актуальною. Ми граємо на випередження. 1 січня 2019 р. зі співачкою Русланою - перший публічний крок до 100% енергонезалежності Бессарабії. Нашу чесність офіційно підтвердив гуру відновлюваної енергетики в світі, німець Ханс-Йозеф Фелль. Публічний крок номер два - 28-29 червня 2019 р., - рок-фестиваль «Дунайська Січ» з усіма його технічними наворотами. Це величезний монстр з поглинання електрики, але ми з цим впораємося. Третій публічний крок – відкриття в Ізмаїлі «Порт Солар» і 25 704 сонячні панелі почнуть працювати на українську енергонезалежність.

Рок - це свобода, енергія і самовираження

Саме ці поняття вкладають організатори у назву. Насправді ж, фестиваль є мультикультурним, і всі, хто відвідав «Дунайську Січ» цього року, переконалися у цьому.

Ініціатор фесту «Музичний Батальйон» об’єднався з Центром Розвитку Бессарабії та заручившись підтримкою Одеської ОДА, Мінмолодьспорта і мерії Ізмаїла презентували цього року новий формат «Дунайської Січі».

В рамках Фестивалю відбулось відкриття двох уникальних виставок: «Писанки Ольги Ровецької» та «Вишиванка - одяг нескорених» від засновника «Всесвітнього дня вишиванки» Лесі Воронюк

- Вишиванка - це код нації. Люди ховали рушники і вишиванки, тому що облави цілеспрямовано шукали вишиванки. За вишиванку з тризубом можно було поплатитися життям, - розповіли журналістам організатори.

Експозиція, представлена у приміщенні Ізмаїльської картинної галереї, складається зі старовинних вишитих сорочок, рушників, скатертин, вишитих полотен початку 20-го століття з українською символікою, скрині, де зберігаються мистецькі артефакти. Рукотворні скарби переховували в землі під час проведення операції Вісла, щоб уберегти від знищення. Експонати пролежали під землею до 1991 року, багато з них були відкопані нащадками власників.

В рамках Фестивалю пройшов Зоряний прес-клуб з Олександром Ягольником.

Його гостями стали музичні гурти «TaRuta», «Друже Музико», «Тінь Сонця», «NAONI Orhestra», «Нумер 482», «Очеретяний кіт», «Fata Morgana», «ZNICH».

Журалісти та музиканти спілкувалися про сам фестиваль, про український рок.

Було відзначено, що він поступово набирає популярності, його більше стало на радіостанціях, і це гарний показник.

Окрема увага була приділена рівню українського патріотизму: музиканти, всі як один, відзначили, що, порівняно з 2014 роком, він набагато зріс.

З прикрістю було відзначено, що допоки рівень життя в країні буде низький, патріотизм не буде на першому місці. Колосальний потенціал української держави і людей повинен реалізуватись саме тут, поєднуючи між собою духовне і матеріальне.

Цього року на «Дунайській Січі»* було дві сцени – «Головна» (з Віталієм Кириченко, «Нумер 482») і «Набережна».

Всього у фесті взяли участь 19 гуртів з усієї України та із закордону: The Hardkiss, НАОНІ, Спека, Тoloka, Fata Morgana, UA More Neba, Яри, Артерія, Друже Музико, Тінь Сонця, Taruta, Сармати, Сергій Доценко та Солодке щастя, Очеретяний кіт, Течія, Олеся Кічук, Телері, Оleum, рок-група із місцевим корінням ФаСоль. Голосом Дунайської Січі виступив Віталій Кириченко, гурт «Нумер 482».

Шостий міжнародний фестиваль

З Болгарії в Ізмаїл завітав здивувати «ЕПІЗОД», а з Білорусі - фольк-метал гурт ZNICH, заснований 1996 року в Мінську, що вдало використовує автентичні інструменти, поєднує традиційні вокальні прийоми і сильний гроулінг, що вигідно відрізняє групу від багатьох представників стилю.

Родзинкою головної сцени фестивалю став День SYMPHO ROCK - спільні виступи повного складу Національного академічного оркестру народних інструментів України НАОНІ Оrchestra з рок-гуртами «ТІНЬ СОНЦЯ», TaRuta і «ДРУЖЕ МУЗИКО».

Під час фестивалю було презентовано дві пісні про місто-господаря Дунайської Січі. Гурт TaRutaпрезентував піснь «Ізмаїл» (слова Олександра Ягольника), а Олеся КІЧУК з новим ізмаїльським гуртом «Течія» представила прем’єру пісні «Мій Ізмаїл» (сл. і музика Олександра Ягольника).

Обов’язковою умовою участі у фестивалі - як для українських, так і закордонних виконавців - стало виконання бодай одної пісні про Дунай українською мовою: усім без винятку колективам пропонується зробити авторський кавер на народні пісні про Дунай зі збірника «Ой у гаю при Дунаю», за ці роки упорядкованого та виданого силами волонтерів «Музичного Батальйону». Найкращі пісні про Дунай від наших рокерів потрапляють до однойменної аудіозбірки, яка щороку оновлюється. Тим самим фестиваль «Дунайська Січ» щороку дає нове життя багатющому пісенному спадку під назвою «Пісні про Дунай», що залишили нам пращури й постійно оновлює колекцію дунайських пісень.

Шостий міжнародний фестиваль

В рамках святкування Дня Конституції на Дунайській Січі відбулась фестивальна хода зі 100-метровим прапором України по проспекту Суворова, майстер-класиз народних танців, велопробіг центральними вулицями Ізмаїлу, ярмарок майстрів, персональна виставка народної художниці Лесі Тищенко «Журавлина Україна», виставка сучасної зброї від Ізмаїльського прикордонного загону, зустріч з творцями української історичної фентезі-стрічки режисера Владислава Чабанюка «Чорний козак», квести для дітей-учасників Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник».

Шостий міжнародний фестиваль

Гостей фестивалю частували місцевою їжею: бараниною за місцевим рецептом, бризною та вином.

Окрім святкової мети, фестиваль дав старт благодійній ініціативі.

Як стало відомо журналістам, «Музичний Батальйон» в українському Подунав’ї й свого основного призначення – підняття бойового духу українського воїнства: по закінченню «Дунайської Січі» учасники фестивалю вирушають з концертами у військові гарнізони ЗСУ - у Болград, Рені, Кілію та Вилкове.

І ще одній амбітній меті має дати старт #ДунайськаСіч2019. В результаті об’єднання зусиль ГО «МУЗБАТ» та ГО «Центр розвитку Бессарабії» та із заснуванням «Київської Дирекції фестивалів «Дунайська Січ», з’явилася можливість на базі фестивалю «Дунайська Січ» системно створити потужний міжнародний фестиваль рівня FIDOF. І оргкомітет найстаршого рок-фестивалю в регіоні спільно зі студентством Ізмаїльського державного гуманітарного університету зі сцени фестивалю ініціюватиме звернення до громади побудувати в Ізмаїлі на схилах Дунаю сучасний і повністю енергонезалежний Літній амфітеатр (8 000 місць), як, до прикладу, є у Вітебську, де багато років відбувається загальновідомий міжнародний фестиваль «Слов’янський базар». Цей еволюційний крок пожвавить фестивально-концертне життя Ізмаїла, Бессарабії й Подунав’я в цілому, адже подібного немає в жодній країні по Дунаю.

Шостий міжнародний фестиваль

Підсумовуючи констатуємо: розпочинаючи у 2014 році з маленької сцени та п’яти гуртів, за 6 років силами волонтерів «МУЗБАТА» фестиваль спромігся не лише протриматися на плаву, а й розширитися, отримати статус Міжнародного та підтримку на державному рівні. З потужною підтримкою фестивалю у 2019 році з боку Центру Розвитку Бессарабії «Дунайська Січ» дійсно став грандіозним дійством не тільки для Ізмаїла, а й для усього регіону, демонструючи, як крок закроком мультинаціональна Бессарабія стає центром відродження нашої культури.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити всі найкращі фестивалі та концерти в Києві.

Всі новини шоу бізнесу читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Способные вселять ужас: 5 страшных мест планеты по версии Fox News

Если вам нравятся не банальные путешествия и у вас крепкое сердце, время подумать, куда отправится летом в отпуск Журналисты издания Fox News составили свой рейтинг н....

Це може бути цікавим

Після свят: Скільки ялинок кияни здали на утилізацію

Від початку року в Києві здали на утилізацію в пункти прийому більше 11 тисяч новорічних ялинок Ялинки можна принести до 15 пунктів збору, що працюють у кожному райо....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Три четверти немцев считают, что детей необходимо возить на экскурсии в бывшие концлагеря

Большинство немцев хотят сохранить память о преступлениях национал-социализма Это следует из опроса, проведенного социологическим институтом infratest dimap по заказу ....

Загрузка...