Супрун розповіла, у яких випадках лікар може відмовитись від пацієнта

Всі українці можуть вільно обирати свого сімейного лікаря. Однак і кожен лікар може відмовитися від подальшого ведення пацієнта.

медреформа СупрунПро це повідомила в.о. міністра охорони здоров`я Уляна Супрун, водночас наголосивши, що пацієнт за жодних обставин не може бути позбавлений медичної допомоги.

В той же час вона навела приклади, коли лікар може відмовитися від ведення пацієнта:

  • Якщо пацієнт/ка не виконує медичних приписів — наприклад, порушує призначений режим. Лікар має обов’язково фіксувати у карті, або листку непрацездатності вид порушення — чи то пацієнт невчасно прийшов на прийом, чи то перебував у стані алкогольного сп’яніння, чи то вживав наркотики під час лікування. Або ж людина вийшла на роботу без дозволу лікаря чи “втекла” зі стаціонарного лікування.
  • Якщо пацієнт/ка порушує правила внутрішнього розпорядку медзакладу. Ці правила визначають права та обов’язки, коли він чи вона звертається за медичною допомогою, а також під час перебування в лікарні. Найчастіше йдеться про заборону куріння у медзакладі та дотримання режиму тиші. Правила затверджує головний лікар медзакладу, і вони мають бути у вільному доступі. В обох випадках обов’язкова умова, за якої лікар може відмовитися від ведення пацієнта — його здоров’ю та життю нічого не має загрожувати. Також усі порушення мають бути зафіксовані документально, а задовільний стан здоров’я пацієнта підтверджений.

За словами Супрун, важливо розуміти, що лікар не несе відповідальності за здоров’я пацієнта, якщо той відмовляється від медичних рекомендацій або порушує встановлений режим. Водночас, не можна відмовити у наданні медичної допомоги пацієнту, якщо це може призвести до смерті чи інших серйозним проблем із здоров’ям.

Також якщо лікар чи медзаклад не можуть забезпечити необхідне лікування через відсутність обладнання чи відділення, лікарі мають рекомендувати пацієнту звернутись до іншого медзакладу, де він отримає всю необхідну медичну допомогу.Що стосується сімейних лікарів, то вони можуть відмовитися від подальшого ведення пацієнта, якщо той не виконує медичних приписів або правил внутрішнього трудового розпорядку.

Також сімейний лікар може відмовити в укладенні декларації з пацієнтом, якщо вже має оптимальну кількість декларацій. Для терапевта — це 2000, сімейного лікаря — 1800, педіатра — 900.

Але з цього року лікарі можуть укладати і більше декларацій. Кожен медзаклад визначає допустиму кількість, зважаючи на свої можливості та умови роботи. Водночас, лікар не може відмовитися укладати декларацію з пацієнтом через місце реєстрації, місце проживання, вік, стать, соціальний статус, історію хвороби пацієнта, відсутність паспорту або через те, що людина є внутрішнім переселенцем.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Под Киевом судят четверых несовершеннолетних по подозрению в убийстве мужчины

В городе Боярка под Киевом избили до смерти мужчину и забрали его телефон....

Це може бути цікавим

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Криклий анонсировал рост речных перевозок в три раза за пять лет

Речные перевозки должны вырасти в три раза....

Загрузка...