Поради від експерта: які ягоди найбільш корисні, і як їх правильно споживати

Не ловити гав, а їсти якомога більше ягід, радить Уляна Супрун. Тим паче, коли сезон.

Як правильно споживати ягоди, і яка з них користь, експерт докладно розповіла на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. Усі наведені нею “ягідні” поради, підкреслює Супрун, доведені наукою.

“Ягоди — це не просто їжа, а функціональна їжа, тобто така, що допомагає знизити ризики чи полегшити перебіг якихось захворювань. Зокрема, завдяки антоціанам та вітамінам ягоди мають антиоксидантні, протимікробні, протизапальні і нейро - та кардіопротекторні властивості. А недостатнє споживання фруктів та ягід нещодавно визнали однією з причин передчасної смертності”- йдеться у повідомлені експерта.

За словами Супрун, перед тим, як вживати ягоди, слід зрозуміти, чим саме вони корисні, і чи часом не зашкодять здоров’ю. Далі експерт дає характеристику найбільш популярним серед українців ягодам. Зокрема:

Чорна смородина містить ті ж речовини, що й деякі ліки від депресії. Це - інгібітори моноамінооксидази. Цей фермент руйнує нейромедіатори серотонін, дофамін, норадреналін, а якщо його пригальмувати, то нейромедіатори діють довше, і ви почуваєтеся радісніше. Але лікувати проблеми з психічним здоров’ям потрібно не лише смородиною.

Малина на 15% зменшує ризик серцево-судинних захворювань. Але для цього слід їсти принаймні 200 грамів ягід щодня.

Компоненти, притаманні всім ягодам, корисні для здоров’я судин: вони активують фермент ендотеліальну синтазу оксиду азоту, чим сприяють розширенню судин і пониженню тиску, та пригнічують утворення пінистих клітин та розвитку атеросклерозу.

Крім того, Уляна Супрун спростовує деякі поширені ягідні міфи.

Так, експерт запевняє, що чорниця не покращує зір і травлення. Але говорить, що у чорниці високий вміст антоціанів — фіолетових сполук, що мають антиоксидантну і протизапальну дію. А таніни мають протимікробні властивості. Однак, наразі немає доказів, отриманих в ретельно спланованих експериментах і на людях, що чорниця може покращити зір, хоча певні свідчення є.

Приголомшує Супрун і щодо малини. За її словами, та не збиває температуру. Хоча погоджується, що у ягоді є ацетилсаліцилова кислота, і вона блокує роботу ферменту циклооксигенази. Але в 100 грамах малини лише 1 міліграм ацетилсаліцилової кислоти, в той час як в таблетці понад 300.

Не пошкодувала Супрун і лимони. Вона запевняє, що у 100 грамах полуниці стільки ж вітаміну С, як цілому лимоні. А в чорній смородині — вдвічі більше.

Серед порад, які дає експерт, є й такі стосуються того, як їсти ягоди. А саме:

Полоскати рот водою щоразу після споживання ягід

Купувати та збирати ягоди вранці, а потім зберігати їх у холодильнику

Перед вживанням замочувати ягоди у розчині соди аби зменшити вміст пестицидів

Кісточкові плоди замочувати у сольовому розчині. Аби їх покинули личинки мушок

Поєднувати ягоди з жирами

Готувати морси, а не компоти

Заморожувати їх, а не варити з них варення

Їсти ягоди разом з насінням та шкірками

Також Уляна Супрун радить включити ягоди до свого щоденного раціону. За її словами доросла людина має з’їдати 300-400 грамів ягід щодня.

“Вони дуже насичені нутрієнтами, тож цієї кількості достатньо. Вітамін С, що міститься в ягодах - водорозчинний, тому коли його концентрація в крові сягає порогового значення, нирки починають його виводити. Решта біологічно активних сполук також виводиться нирками і не накопичується. Отже, додаткової користі від переїдання ягід немає - лише задоволення. Але і не нарікайте, якщо болить живіт. Адже ягоди багаті на клітковину, її близько 2-6%. Тож якщо ви з’їли кілограм черешень чи полуниці (а таке цілком можливо), то спожили денну норму розчинних і нерозчинних рослинних волокон”- пояснює Супрун.
Водночас, експерт наголошує, що ягоди не є ліками.

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі. Також вам буде цікаво:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ФРН відмовиться від вугільної енергетики

Німеччина приєднається до альянсу країн, які виступають за відмову від використання вугілля для вироблення електроенергії (Powering Past Coal Alliance) Про це повідомляє Deutsche....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Британец отравленный "новичком" требует от РФ материальной компенсации

Чарли Роули, который стал жертвой яда «Новичок», готовится подать иск в суд и требовать возмещения миллиона фунтов стерлингов от РФ Чарли Роули, который потерял по....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Перехід на зимовий час: коли українцям переводити стрілки годинника і як адаптуватися до нових умов

В ніч з 26 на 27 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинника потрібно перевести на годину назадВ ніч з 26 на 27 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинника потрібно перевести ....

Загрузка...
Загрузка...