Дороге задоволення. Ціни на черешню не падають

У червні 2019 черешня в Україні продавалась за рекордно високою ціною

Черешня дорожчає. Цього року її продають до 100 грн. за кілограм, а це удвічі дорожче, ніж торік, заявляють експерти «Інфо-Шувар».

"Після незначного спаду на початку червня ціни на українську черешню до кінця місяця майже не змінювались. Досвідчені продавці сьогодні на черешні заробляють непогані гроші. Хоча знайти якісну ягоди їм цього року не просто. На гуртових ринках якісна черешня коштує 50-65 грн/кг (1,6-2,1 EUR/кг), а в роздрібній торгівлі ціни на неї подекуди доходять до 80-100 грн/кг(2,6-3,3 EUR/кг). Рік тому в цей час ми вже експортували черешню, а сьогодні через дефіцит якісної української черешні деякі національні мережі і оператори на гуртових ринках продовжують працювати із імпортною ягодою", - говорить Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», найбільшого в Західному регіоні України гуртового ринку

Високі ціни на черешню цього року аналытик пояснює значно меншою її пропозицією в порівнянні із попередніми роками. Менша врожайність в українських садах є наслідком холодної та дощової погоди в травні та першій половині червня.

«Дощова та прохолодна погода в головних виробничих регіонах завадила нормальному запиленню та визріванню черешні . Дощі також не дозволяли вчасно обробляти сади від шкідників і затримували збирання ягоди. Тому пропозиція черешні, по-перше, є значно меншою , ніж рік тому, по-друге, вона нерівномірна. В наслідок цього ціни на черешню не просто високі, вони сильно коливаються. Тейдерам не легко працювати в таких умовах», - каже пані Гетьман

Рік тому ситуація на ринку була повністю протилежною. В 2018 році українські фермери зібрали один з найкращих врожаїв черешні, завдяки цьому Україна змогла кспортувати понад 3,5 тис. тонн цієї ягоди. Черешня в минулому сезоні навіть посіла місце лідера в рейтингу ягід, які Україна експортувала в свіжому вигляді. В цьому сезоні експорт черешні може помітно знизитись через причини, які були зазначені вище.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Дорогий батон: як зростали ціни на хліб протягом року

Минздрав: шелковицу, вишню и черешню надо кушать ежедневно

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Первый полёт астронавтов на Марс может состоятся в 2033 году

Директор NASA рассказал о долгожданной пилотируемой миссии на Красную планету....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Омбудсмен розповіла, як можна визволити українських моряків

Людмила Денісова розповіла, що існує можливість відпустити затриманих під особисте зобов'язання або поручителя....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Україні побудують і реконструюють близько 280 шкіл і дитсадків

Протягом поточного року в Україні побудують та рекоструюють 277 шкіл і дитячих садків....

Загрузка...
Загрузка...