Античний вантаж: з дна моря підняли амфори

Біля південного узбережжя Кіпру знайдено затонуле давньоримське судно. На ньому перевозили амфори.

Біля південного узбережжя Кіпру знайдено затонуле давньоримське судно, що перевозило амфори, швидше за все із Сирії та Сицилії. Про це йдеться в прес-релізі Департаменту старожитностей Кіпру.

Дайвери-волонтери з Археологічного дослідного центру Кіпрського університету виявили біля південно-східного узбережжя острова, біля селища Протарас, залишки римської корабельної аварії. Судно везло вантаж амфор, по всій видимості, із Сирії та Кілікії (Сицилії). Як повідомляється в прес-релізі, це перше не потривожене давньоримське судно, останки якого виявлені біля берегів Кіпру.

За часів Римської імперії Кіпр був одним із найбільших постачальників оливкового масла. Археологи знаходили на острові багато пресів для виробництва масла — не тільки у сільській місцевості, де вони могли використовуватися для особистого господарства, а й у великих містах на узбережжі. У єгипетській Олександрії виявляли зроблені на Кіпрі амфори для транспортування олії. Можливо, кіпрську оливкову олію везли до Сирії і навіть на Сицилію.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі # Х-Files на Соцпорталі. Також вам буде цікаво:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Белый цвет в маникюре

При помощи нескольких линий белого лака можно создать и праздничный маникюр, и деловой, и строгий офисный, и нежный, даже свадебныйТоржество белогоБелый лак для но....

Це може бути цікавим

Когда зарплата хорошая: глава "Укрзализныци" задекларировал почти 10 млн. грн. зарплаты за год

На протяжении 2018 года Евгений Кравцов ежемесячно получал около 800 тысяч гривенОб этом свидетельствуют данные из Единого государственного перечня деклараций лиц, ....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Почти во всех райолнах Киева фиксируют загрязнение воздуха

24 января почти по всему Киеву зафиксировано высокое загрязнение воздуха....

Загрузка...