Експерти представили рейтинг активності та ефективності партій України

Експерти Міжнародного центру перспективних досліджень представили дослідження "Рейтинг активності та ефективності політичних партій України", у якому проаналізували, чим реально займалися партії протягом останнього політичного циклу.

Експерти представили рейтинг активності та ефективності партій України

Експерти визначили, які партії є активними учасниками виборчих кампаній, хто реально контролює владу на місцях та на загальнодержавному рівні, чим займаються позапарламентські політичні сили. Презентація та круглий стіл із обговоренням результатів дослідження відбувся в ІА "Укрінформ" у середу, 26 червня, за участі політологів, соціологів та представників різних політичних сил.

Як зазначив один з авторів дослідження експерт МЦПД Максим Степаненко, становлення політичних партій в Україні розпочалося з початком демократизації суспільно-політичного життя у країні. У 1989 році був заснований “Народний рух України”, який можна вважати першою політичної партією в сучасній Україні. За 30 років партійного розвитку в Україні змінилися тенденції та принципи, якими керуються сучасні партії. Багато партій, які свого часу відігравали ключову роль у політичному житті держави припинили своє існування.

- У горизонті принаймні 10 – 20 років рейтинг активних і ефективних партій виглядав би зовсім інакше. Так, “Батьківщина” мала би значно кращий результат, а “Блок Петра Порошенка “Солідарність” взагалі не існував і вже не існує, так як був створений лише на один політичний цикл, який вже також став історією. Але для нас головне – нинішні гравці. Тому в центрі нашого дослідження – політичний цикл 2014 – 2019 років, - наголосив керівник політичного департаменту МЦПД Ігор Петренко.

Згідно дослідженню центру, серед 352 партій, які зареєстровані в Україні станом на початок 2019 року, можна виокремити п’ятірку лідерів, це – ВО “Батьківщина” (350,37 бала), “БПП “Солідарність” (349,73 бала), “Опозиційний блок” (346,59 бала), “Радикальна партія Олега Ляшка” (340,02 бала) та “Українське об’єднання патріотів – УКРОП” (333,12 бала).

Цікаво, що до п’ятірки лідерів увійшли три опозиційні політичні сили, “партія влади” та позапарламентська сила. Всі п’ять партій-лідерів отримали першість у нашому рейтингу завдяки збалансованому результату по всім показникам. Але головними конкурентами за партійне лідерство стали саме “Батьківщина” та “Солідарність”, які суттєво випереджають найближчих опонентів. Для того, щоб зрозуміти, які чинники визначили місця партій у рейтингу, слід детальніше розглянути методологію дослідження та його фінальні результати.

Нагадаємо, сьогодні були опубліковані нові рейтинги партій.Оппозіціонная платформа / За життя утримує друге місце в парламентських перегонах. Характерно, що відсоток довіри партії Вакарчука впевнено піднімається, і на сьогодні ми маємо таку картину:

 • Слуга народу - 45,3%
 • ОП - За життя - 12,1%
 • Голос - 8,4%
 • Європейська Солідарність - 7,2%
 • Батьківщина - 7,0%

Експерти представили рейтинг активності та ефективності партій України

Методологія підрахунку

Рейтинг політичних партій покликаний оцінити як активність й ефективність партій. Мова йде про оцінку саме політичних партій, а не їх окремих представників у випадках, коли вони виступають у полі публічної політики без прив’язки до партії.

Так як ключові функції партій пов’язані з участю у виборах, у дослідження включені тільки зареєстровані партії, які мають право брати участь у виборах (352 партії станом на 1 січня 2019 року).

В межах вимірювання рейтингу проводився аналіз та порівняння кількісних та вимірюваних якісних показників діяльності політичних партій в Україні.

За словами експертів, рейтинг передбачає чотири тематичні індекси, кожен з яких відображає окрему функцію партій і може аналізуватися незалежно один від одного:

1) Індекс електоральної активності – аналіз реєстрації кандидатів та списків кандидатів й їх участь у виборах різних рівнів.

2) Індекс електоральної ефективності – аналіз результатів, досягнутих партією та її кандидатами на виборах.

3) Індекс інформаційної активності – аналіз роботи партії з громадською думкою через ЗМІ, донесення спікерами партій своїх ідей до широкої аудиторії. Оцінюється через такі показники як кількість публікацій у ЗМІ, що містять виклад позиції партії щодо ключових питань суспільно-політичного порядку або партійної програми (спікери при цьому повинні прямо ідентифікуватися ЗМІ як представники партії, а не просто як громадські діячі без вказівки партійності).

4) Індекс програмно-проблемної активності – аналіз роботи партій з конкретними проблемами, які значимі для громадян чи окремих соціальних груп, запропонованих програмних пропозицій щодо їх вирішення, формування політичного та соціально-економічного порядку денного для своїх прихильників. Оцінюється через такі показники як кількість і тематика програмних ініціатив партії та її ключових представників, протестних публічних акцій за участю партії і публічних заходів на підтримку тих чи інших вимог.

Підсумковий рейтинг партії складається на основі її результатів у всіх 4 тематичних індексах.

ТОП-20 активних та політичних партій України у період 2014-2019 років

 1. Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»
 2. ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» (нині політична партія "Європейська солідарність")
 3. Політична Партія «Опозиційний блок»
 4. Радикальна партія Олега Ляшка
 5. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП»
 6. Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ»
 7. Політична партія «Наш край»8. Всеукраїнське об’єднання «Свобода»
 8. Політична партія «Громадянська позиція»
 9. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ГРОМАДСЬКИЙ РУХ «НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ»
 10. Партія «Відродження»
 11. Політична партія «НАРОДНИЙ ФРОНТ»
 12. Політична партія «Сила людей»
 13. Політична партія «Воля народу»
 14. Народна Партія
 15. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ ВАЛЕНТИНА НАЛИВАЙЧЕНКА «СПРАВЕДЛИВІСТЬ»
 16. Аграрна партія України
 17. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ЗА КОНКРЕТНІ СПРАВИ»
 18. Політична партія «Воля»
 19. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «СОЦІАЛІСТИ»

Завантажуйте дослідження та повний рейтинг тут.

Всі новини про вибори 2019 в Україн читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Во Франции не ходят поезда

Национальное общество железных дорог Франции (SNCF) отменило в воскресенье большинство поездов из-за продолжающейся в стране забастовки против пенсионной реформы ....

Це може бути цікавим

У вас еще есть время: Как подготовиться к Новому году

До праздника осталось немного времени, однако, у вас еще есть возможность привести себя в порядок Пройдите курс массажаАнтицеллюлитный массаж и обертывания помог....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Обманщики никогда не меняются - исследование

Если человек встает на скользкий путь обмана, то ему не удаётся с него свернуть и всю оставшуюся жизньТо, что обманщики никогда не меняются, подтвердили ученые из Cal....

Загрузка...