Росія вже в ПАСЕ: без виконання жодних умов

ПАРЄ повернула до своїх лав Росію без виконання будь-яких умов. Тепер ніяких важелів на агресора та порушника міжнародних законів немає.

ПАРЄ

Парламентській асамблеї Ради Європи дозволили делегації Російської Федерації повернутися в сесійну залу Асамблеї з відновленням усіх прав без виконання жодних умов, які стосуються відновлення територіальної цілісності і суверенітету України, в тому числі припинення окупації Криму та окремих частин Донбасу. Про це пише УНІАН.

Про результати відповідного голосування оголосила президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск'є на засіданні літньої сесії, яка відбувається 24-28 червня у Страсбурзі (Франція). “За” відповідну резолюції проголосувало 118 парламентарів, “проти” проголосувало 62, і ще 10 утрималося. Таким чином в ПАРЄ підтримали проект резолюції про зміцнення процесу прийняття рішень в Асамблеї щодо повноважень і голосування, який створив можливість для зняття санкцій з російської делегації. У зв'язку з цим рішенням, механізм запровадження санкцій, який в ПАРЄ діяв до цього, відтепер скасований.Детальніше читайте на УНІАН.

Члени Асамблеї наголосили на необхідності забезпечення, аби права і обов’язки країн-членів ПАРЄ на представництво і участь в обох статутних органах Ради Європи – Комітеті міністрів і Парламентській асамблеї, мали дотримуватися. В резолюції сказано, що усі парламентські делегації користуються однаковими правами відповідно до регламентних правил і тому на них поширюються однакові зобов’язання відповідно до процедур, які рівною мірою застосовуються до усіх делегацій.

“Права членів на голосування, виступи та представництво в Асамблеї та її органах не мають призупинятися або відкликатися в умовах оскарження або перегляду повноважень”, - констатується у резолюції. Таким чином запроваджені раніше санкції проти делегації РФ знімаються. Члени постійної делегації Верховної Ради України намагалися внести правки в проект резолюції, але вони не знайшли підтримки. Всього розглядалося 220 правок, які у переважній більшості були відхилені. Окремі правки були відкликані їхніми авторами. Розгляд правок тривав близько чотирьох годин. Під час розгляду правок лунали пропозиції перенести голосування на наступний день, оскільки засідання затягнулося після опівночі, і по факту вже настав наступний день.

Однак президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі-Паск'є наполягала на продовженні засідання. Крім того, українські парламентарі пропонували відкласти на шість місяців втілення положень цієї резолюції, але ця пропозиція не знайшла підтримки. Також перед голосуванням відбулися дебати щодо проекту резолюції.

Представники української делегації наголошували, що з часу анексії Криму в Асамблеї було прийнято 7 резолюцій з конкретними вимогами до Росії щодо відновлення територіальної цілісності і суверенітету України, але Росія жодну вимогу не виконала. Ці аргументи не були взяті до уваги більшістю членів Асамблеї.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Беларуси теперь можно получить 5 лет тюрьмы за портреты Бандеры

В Беларуси вводится уголовная ответственность за использование определённых символик....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Працівники Glovo знову збируться на протест

Попередня акція відбулась вчора, 22 липня....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Выбор входных дверей. Двери Страж

Украинский рынок входных дверей представлен продукцией десятков производителей, отечественных и импортных, и одну из первых позиций по праву занимает фирма Страж....

Загрузка...
Загрузка...