Філарет вимагає захисту. Почесний Патріарх заявляє про загрозу УПЦ КП від ПЦУ

Почесний Патріарх ПЦУ КП Філарет стверджує, що майну церкви, яку він очолює, загрожує рейдерство.

Філарет вимагає захисту. Почесний Патріарх заявляє про загрозу УПЦ КП від ПЦУ

Патріарх Філарет звернувся до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з метою отримати захист від представників Православної Церкви України . Фотокопію його офіційного звернення 23 червня 2019 року опублікував на своїй сторінці у мережі Facebook протоієрей Микола Лагодич.

Філарет вимагає захисту. Почесний Патріарх заявляє про загрозу УПЦ КП від ПЦУ

У документі йдеться, що представники ПЦУ, нібито силою захопили приміщення Свято-Феодосійського монастиря, що у Києві. У зв'язку з цим Філарет просить міністра дати оцінку таким діям і зробити все, щоб ніхто не втручався в діяльність УПЦ Київського Патріархату.

- Звертаюсь до вас, Арсен Борисович, як до міністра внутрішніх справ України» З проханням захистити права та свободу віруючих Української православної церкви Київського патріархату…, - йдеться у заяві Філарета. Також він просить “дати правову оцінку протиправним діям представників ПЦУ, гарантувати невтручання у внутрішнє життя УПЦ КП та унеможливити церковне рейдерство”.

Зазначимо, нинішньому листу передував кадровий скандал серед церковників. Так, Філарет видав розпорядження про звільнення намісника Свято-Феодосійського монастиря у Києві архімандрита Макарія і призначення на його місце архімандрита Андрія. Нібито через те, що отець Макарій напередодні відмовився брати участь у "соборі" Київського Патріархату. Натомість, отець Андрій брав участь у цьому заході.

Як повідомляють кореспонденти ВВС, у п'ятницю, 21 червня, група людей на чолі з отцем Андрієм прибула в цей монастир поруч з Києво-Печерською лаврою і привезла документ- наказ Філарета, як Київського патріарха про звільнення намісника Макарія і призначення на його місце архімандрита Андрія.

Сам отець Андрій пояснив конфлікт тим, що оскільки Київський патріархат продовжує існувати, то і монастир і досі перебувати у його підпорядкуванні.

- Ситуація така, що фактично монастир архімандрит Макарій з братією захопив через те, що вони хочуть належати ПЦУ, - сказав він.

Через це, за його словами, на місце викликали поліцію, аби "зафіксувати факт рейдерства".

- Нехай цей спір вирішують юристи у суді, - резюмував отець Андрій.
Намісник Макарій зі свого боку пояснив: Ми не йдемо у відкол і залишаємось в ПЦУ. Епіфаній затвердив мене вже намісником монастиря.

Він також наполягає, що УПЦ Київського патріархату вже не існує, а тому і не визнає указів Філарета, вважаючи себе чинним намісником.

Раніше Свято-Феодосійський монастир належав УПЦ Київського патріархату, але після створення ПЦУ перейшов до неї. 20 червня ченці разом з намісником через дії Філарета ухвалили рішення та звернулися до митрополита Епіфанія про перехід монастиря у його підпорядкування. За це рішення проголосували усі, крім архімандрита Андрія.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Припаркованную на переходе в Киеве машину убрали за 3 минуты

В центре столицы утром 23 января возле Конституционного суда эвакуатор увез автомобиль из-за нарушения правил парковки....

Це може бути цікавим

Національна опера України: розклад на лютий

9 лютого (ранок), балет «Білосніжка» (Б....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Дело из-за "подпольного" садика в Киеве закрыли

Полиция закрыла дело о детском саде, который действовал в частном доме на Куреневке без разрешительных документов....

Загрузка...