У Північній Кореї виявили сотні полігонів для публічних страт

Комуністичний диктатор Кім Чен Ін, як і його батько Кім Ір Сен залякуванням населення тримають свою владу більше півсторічча. Тепер виявили сотні обладнаних ділянок для публічних страт.

Кім Чен Ін, Путін

Родичів, у тому числі і дітей, змушують бути присутніми при страті. Тіла розстріляних надзвичайно рідко передають сім'ї. Їм також не повідомляють місце поховання страченого, по інформації Кореспондента

Південнокорейська неурядова організація Transitional Justice Working Group заявила, що їй вдалося встановити місцезнаходження 318 місць в Північній Кореї, де відбуваються страти неугодних режиму людей.

Організація задокументувала кари, які тривають вже протягом десятилітть, часто за такі злочини як крадіжка корови або ж перегляд південнокорейських телепрограм.

Співробітники організації за останні чотири роки провели співбесіди з 610 перебіжчиками з Північної Кореї.

За словами південнокорейської організації, страти часто відбуваються на берегах річок, поблизу полів, ринків, шкіл і стадіонів.

Організація пише, що для того, щоб подивитися на страту, у цих місцях збираються від тисячі осіб і більше. Доповідь була оприлюднена у вівторок.

Автори підкреслюють, що родичів, у тому числі і дітей, змушують бути присутніми при страті. Тіла розстріляних надзвичайно рідко передають сім'ї. Їм також не повідомляють місце поховання страченого.

Один з перебіжчиків розповів, що як мінімум в одному випадку дивитися на страту була змушена семирічна дитина.

Іноді публічні страти проводяться у в'язницях і таборах.

За словами біженця з Північної Кореї, який сидів в таборі на початку 2000-х років, 80 ув'язнених змусили дивитися на розстріл трьох жінок, яких звинувачували в спробі втечі до Китаю. Офіцер тоді сказав їм, що з ними може статися те ж саме.

У доповіді йдеться, що подібні публічні страти — один з основних способів залякування населення.

Найчастіше людей розстрілюють, кажуть перебіжчики. Зазвичай катів троє, кожен робить по три постріли.

Деякі з перебіжчиків повідомляють, що кати іноді виглядали п'яними.

"Це відбувається тому, що емоційно важко вбивати людей", — цитують автори доповіді одного з перебіжчиків.

В окремих випадках людей вішають, але південнокорейська організація додає, що, судячи з усього, після 2005 року це трапляється все рідше.

Один з авторів доповіді Етан Шин сказав в інтерв'ю агентству AFP, що, мабуть, кількість публічних страт скорочується. Але, додає він, Пхеньян, можливо, тепер карає людей таємно, намагаючись представити КНДР міжнародному співтовариству як нормальну державу.

В минулому були страчені і високопоставлені чиновники Північної Кореї. У 2013 дядько лідера Північної Кореї Кім Чен Ина був засуджений до смертної кари за звинуваченням у зраді.

Але повідомлення про страти в Північній Кореї надзвичайно складно підтвердити. Було кілька випадків, коли виявилося, що вони не відповідали дійсності.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Україні пільговики отримуватимуть квитанції за комуналку без урахування субсидій

Квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг та субсидій – будуть отримувати пільговики в Україні вже з листопада 2019 року....

Загрузка...