Незалежне МВС. Чи зроблені висновки із затримання Даші Коц?

Разом із представниками Рівненського відділу поліції активісти обговорили роль поліції та органів місцевого самоврядування в забезпеченні свободи мирних зібрань.

Активісти розповіли, як працює незалежне МВС

Приводом для обговорення стало затримання 25 травня 16-річної Дарини Коцюруби. Цей випадок показав системні проблеми в поліції та дає підстави підозрювати поліцію в упередженості.

Нагадаємо, у Рівному поліцейські затримали місцевих жителів 20-річного хлопця та 16-річну дівчину за пікет з плакатами про вимогу імпічменту президента, зі складанням на обох (зокрема, й на батьків) адмінпротоколів.

Президент у Фейсбуці написав, що затримання не було.

- Я просто не розумію, чому він написав, що нас не затримували. Нам казали, що ми затримані, це було дуже грубо, - написала піся цього Дарина в мережі.

Незалежне МВС. Чи зроблені висновки із випадку за Дашею Коц?

В коментарі журналістам UA: Рівне вона розповіла про причини їхнього протесту.

- Мене і мого друга особисто не задовільнили призначення кварталівців на державні посади і призначення люстрованих нещодавно людей на державні посади і виступи президента російською мовою на території України, – пояснює Дарина Коцюруба, – це головні причини. У нас було писало на плакатах «Україна – поза законом», «імпічмент президенту», «не кумівство, а по-братськи» тощо.

За словами дівчини, під час пікету деякі перехожі погрожували молодим протестувальникам: фізичною розправою, побиттям... Через майже годину до них підійшов правоохоронець, який провівши із ними коротку бесіду, запропонував пройти у відділок для дачі пояснень.

- Коли я запитала чи будуть на нас складати адмінпротокол він сказав, що ні, не будуть, – розповідає дівчина.

А далі 16-річна рівнянка розповідає про жорстоке поводження з нею у відділку поліції.

- Поліція повинна зберігати політичний нейтралітет та протидіяти будь-якому тиску, який впливає на незалежне прийняття рішень. Довіра населення до поліції прямо корелюється із тим, чи втручається влада в процес прийняття рішень правоохоронців щодо учасників зібрань, — прокоментувала Любов Галан, координаторка групи громадського спостереження "ОЗОН".
- Одним із поштовхів для незаконного затримання є використання поліцією радянської статті 185-1 "порушення порядку проведення мітингів", якого в Україні насправді не існує. Європейський суд з прав людини двічі приймав рішення, що ця стаття є порушенням статті 7 Конвенції про права людини (Ніякого покарання без закону), — наголосила Ганна Рожкова, координаторка проектів Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів.

На круглому столі були присутні 2 представника управління превентивною діяльністю міського відділу поліції. Заступник начальника Рівненського відділу поліції, підполковник Іван Теліга повідомив, що зараз триває внутрішнє розслідування. Він додав, що краще вчитися на чужих помилках, але вони все ж зараз, на жаль, вчаться на своїх. Також представник поліції наполягав, що Дарину було не затримано, а запрошено на розмову у відділення поліції.

Проблематика, яка зараз залишається в поліції є незаконні "тіньові затримання". Людину затримують у відділку на час довший, ніж передбачений законом, фіксуючи дату затримання пізніше, ніж була фактично.

Аналітик Центру прав людини ZMINA, В'ячеслав Ліхачов, зробив акцент на оцінці інциденту в Рівному у контексті перешкоджання реалізації громадянських свобод і здійснення тиску на громадських активістів. Він також підкреслив важливість забезпечення свободи мирних зібрань в Україні, адже Майдан у Києві в 2013 році став Революцією Гідності саме після розгону студентського мітингу.

Репресивні заходи із сторони поліції, заборона фото- та відеозйомки поліцейських. Хамство і залякування неповнолітніх. Це все тривожні сигнали для свободи мирних зібрань.

- Перш за все, ми наполягаємо, що поліція має захищати мирні зібрання, а не перешкоджати їм. Риторика щодо "санкціонованих" зібрань в принципі не припустима. Ми не Росія і не Білорусь. У нас повідомчий характер зібрань, а не дозвільний. Тому ми сподіваємось, що поліція зробить правильні висновки, проведе належну службову підготовку працівників та вірно служитиме українському народу!, — доповнив Сергій Перникоза, координатор моніторингових кампаній УМПДЛ.

Рекомендацїї круглого столу: bit.ly/2IvbtUG

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Канадський режисер вставив в око камеру, щоб записувати ролики

Себе 47-річний канадський режисер незалежного кіно Роб Спенс називає Eyeborg і часто порівнює з Термінатором: у темряві око митця світить червоним....

Це може бути цікавим

​Зеленский не исключает встречи с Путиным в Израиле

Встреча президентов Украины и РФ Владимира Зеленского и Владимира Путина может состояться в Израиле....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

На стоянке в Киеве Porsche разбил шесть машин

На стоянки возле супермаркета на метро Левобережная в Киеве девушка за рулем Porsche Cayenne разбила шесть автомобилей....

Загрузка...