Далю Грибаускайте рекомендують на пост президента Європейської ради

Скоро вибори президента Європейської ради. Екс-прем'єр Литви Андрюс Кубілюс, а тепер депутат Європарламенту стверджує, що Даля Грибаускайте може зайняти цей пост.

Грибаускайте

Кандидатуру екс-президента Литви Далі Грибаускайте серйозно розглядають на пост президента Європейської ради. Про це заявив обраний в Європарламент , передає "Євроінтеграція".

Кубілюс сказав:

Я думаю, що ще рано щось говорити конкретно. В перші дні в ЄП ми чуємо, що проходять інтенсивні дискусії між основними партіями - Європейською народною, до якої ми належимо, соціалістами, лібералами і зеленими - про всі пакети.

За його словами, зараз тривають переговори про пост глави Єврокомісії, на цей пост Європейська народна партія висуває Манфреда Вебера.

Далі він продовжив:

Зараз ще така стадія, коли кожна група партій пропонує своїх кандидатів. До середини липня ця проблема повинна бути вирішена, повинні знайти рішення, в першу чергу з питання голови ЄК.
Поки ходить багато чуток. Насамперед тому, що групи партій намагаються демонструвати і доводити свою силу.

За даними видання Rzeczpospolita, Вишеградська четвірка - Польща, Угорщина, Чехія і Словаччина - повідомила президентові Європейської ради Дональду Туску, що кандидатуру екс-президента Литви Далі Грибаускайте не підтримує.

Кубілюс розцінює цю інформацію як факт, який підтверджує, що Грибаускайте всерйоз розглядають як кандидата на пост Європейської ради.

він зауважив:

З цієї публікації можна зрозуміти, що країни Вишеградської групи відповіли на запитання, поставлене Дональдом Туском про кандидатуру Грибаускайте. Перша відповідь, що вони, не схвалюють, вони підтримують Мароша Шефчовича. Але зазвичай на цей пост пропонують колишнього главу будь-якої країни. Марош Шефчович країну не очолював, він є кандидатом на голову ЄК, можливо його кандидатуру запропонували і на пост глави Європейської ради, може бути, так хочуть зміцнити його позицію в переговорах за пост глави ЄК.

Непартійність може бути козирем Грибаускайте, каже він. "Треба пам'ятати, що є ряд факторів, які намагаються враховувати при призначенні: якщо один пост отримує колишній глава великої країни, в даному випадку, наприклад, Вебер стане главою ЄК, тоді другий значущий пост віддають комусь із невеликих країн. Литва відповідає цій вимозі", - пояснив політик.

Також, зазначає він, якщо один пост дістається представнику "старої" Європи, то якийсь із постів повинні дати представнику "нової" Європи, так Дональд Туск зайняв пост голови Європейської ради.

Він звернув увагу і на те, що 70 політичних лідерів підписали відомий лист про те, що один з керівних постів повинні надати жінці.

Кубілюс сказав.

Уже протягом тривалого часу на керівних постах в ЄС не було жінок. Тут у Грибаускайте є перевага.

На нинішньому етапі переговорів про розподіл топ-посад ЄС заяви Польщі або інших країн не можуть мати значення для останнього вердикту, додав він.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Сырецком парке на прохожих нападает неизвестный мужчина

В Сырецком парке Киева в темное время неизвестный мужчина нападает на прохожих....

Це може бути цікавим

После трех лет обещаний. В Киеве установят роторную парковку

В Киеве установят первую в столице роторную парковку, которую обещали открыть еще в мае 2017 года во дворе мэрии на Крещатике, 36....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Патріотизм, мова та зовнішньополітичні пріоритети – громадська думка України

Абсолютна більшість населення України (75%) вважає себе насамперед громадянами України, регіональну ідентифікацію (належність до регіону, області, міста чи....

Загрузка...