"Нафтогаз" повинен знизити ціну на газ для населення ще на 900 гривень

В найближчий час НАК "Нафтогаз України" на виконання урядової постанови зменьшить ціну на газ на 900 гривень. Про це повідомив віце-премьєр уряду Володимир Кістіон.

віце-премьєр уряду Володимир Кістіон

Компанія повинна зменшити визначену ним на червень 2019 року ціну газу для населення в 6299 гривень за 1000 кубометрів на 800-900 гривень.

Про це заявив віце-прем'єр Володимир Кістіон:

Уряд також створив міжвідомчу групу для перевірки формули встановлення ціни газу з боку "Нафтогазу"... Будемо досліджувати разом з депутатами фактичні витрати "Нафтогазу" на природний газ для потреб населення.

Кістіон нагадав, що в зв'язку зі зниженням цін на газ, що спостерігається навесні в Європі, уряд напрацював рішення, яке підтримується Міжнародним валютним фондом, і зобов'язав "Нафтогаз" продавати і населенню газ дешевше.

Кістіон додав:

Монополіст замість того, щоб ... знизити ціну, без будь-яких економічних аргументів, що суперечить ринковому тренду на зниження, підняв ціни для промисловості. Це стало причиною збільшення ціни на газ в червні для населення.

Він зазначив, що нове рішення Кабміну унеможливлює спекуляції "Нафтогазу" з цінами на газ, і з червня НАК зобов'язаний продавати для населення газ за ціною, яка є найнижчою на одному з чотирьох майданчиків.

Як уточнив Кістіон, перший з них - Мінекономрозвитку: середня митна вартість імпортованого газу, очікувана з травня, становить 5600-5700 грн за 1000 куб м без ПДВ, друга - Українська енергетична біржа, де газ на червень продавався за ціною 5554 грн за 1000 куб м .

Третій індикатор - Нафтогаз: газ для промисловості по передоплаті, ціна на який на червень була встановлена на рівні 5804 грн за 1000 куб м, четвертий - ціна ПСО (поставок за спецзобов’язаннями): на червень розрахована як 7185 грн за 1000 куб м.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Україні збільшились пенсії - ПФУ

Пенсіонери стали отримувати на 373 гривні більше, ніж на початку року Станом на 1 жовтня середній розмір пенсій в Україні склав 3019,62 грн, що на 373,96 грн більше, ніж на 1 с....

Це може бути цікавим

Застройщиков обязали оборудовать лифтами дома выше 4 этажей

В декабре вступили в силу новые строительный нормы для жилых домов....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Сферу занятости передали Министерству экономразвития

Министр экономразвития Тимофей Милованов, фото УНИАНСоответствующий законопроект №2168 "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины о формирова....

Загрузка...