"Нафтогаз" повинен знизити ціну на газ для населення ще на 900 гривень

В найближчий час НАК "Нафтогаз України" на виконання урядової постанови зменьшить ціну на газ на 900 гривень. Про це повідомив віце-премьєр уряду Володимир Кістіон.

віце-премьєр уряду Володимир Кістіон

Компанія повинна зменшити визначену ним на червень 2019 року ціну газу для населення в 6299 гривень за 1000 кубометрів на 800-900 гривень.

Про це заявив віце-прем'єр Володимир Кістіон:

Уряд також створив міжвідомчу групу для перевірки формули встановлення ціни газу з боку "Нафтогазу"... Будемо досліджувати разом з депутатами фактичні витрати "Нафтогазу" на природний газ для потреб населення.

Кістіон нагадав, що в зв'язку зі зниженням цін на газ, що спостерігається навесні в Європі, уряд напрацював рішення, яке підтримується Міжнародним валютним фондом, і зобов'язав "Нафтогаз" продавати і населенню газ дешевше.

Кістіон додав:

Монополіст замість того, щоб ... знизити ціну, без будь-яких економічних аргументів, що суперечить ринковому тренду на зниження, підняв ціни для промисловості. Це стало причиною збільшення ціни на газ в червні для населення.

Він зазначив, що нове рішення Кабміну унеможливлює спекуляції "Нафтогазу" з цінами на газ, і з червня НАК зобов'язаний продавати для населення газ за ціною, яка є найнижчою на одному з чотирьох майданчиків.

Як уточнив Кістіон, перший з них - Мінекономрозвитку: середня митна вартість імпортованого газу, очікувана з травня, становить 5600-5700 грн за 1000 куб м без ПДВ, друга - Українська енергетична біржа, де газ на червень продавався за ціною 5554 грн за 1000 куб м .

Третій індикатор - Нафтогаз: газ для промисловості по передоплаті, ціна на який на червень була встановлена на рівні 5804 грн за 1000 куб м, четвертий - ціна ПСО (поставок за спецзобов’язаннями): на червень розрахована як 7185 грн за 1000 куб м.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Вода с лимоном не поможет похудеть: это миф

Вода с лимоном как способ похудеть не отвечает ожиданиям худеющего организма....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​«Мост» между мозгом и компьютером: уже в следующем году Маск обещает сенсацию

В 2020 году появится первый доброволец, которому в мозг будут вживлены элементы интерфейса, позволяющего управлять компьютером....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Стало відомо, хто купить столичному метрополітену нові вагони

Європейський банк реконструкції та розвитку готовий ухвалити рішення про відкриття кредитної лінії «Київському метрополітену» для закупівлі нових вагонів....

Загрузка...
Загрузка...