​В Україні змінюють систему середньої освіти

В рамках освітньої реформи слідом за змінами в початковій школі новації також дійшли до середньої освіти.

реформа освіти

Попередньо Верховна Рада схвалила відповідний законопроект, за яким учні матимуть змогу вибирати предмети, а вчителі матимуть більше свободи і доплати – пише РБК-Україна.

Освітній процес можна буде вибудовувати індивідуально. Завдяки цьому учні з інвалідністю матимуть можливість влитися в життя звичайної школи.

Діти, які поза школою серйозна займаються спортом або музикою, наприклад, тепер мають право зарахувати знання, які отримали поза закладом.

Диплом про повну середню освіту зможуть також отримати ті, хто навчається вдома.

Батьки для цього повинні написати заяву в школу. Індивідуальний навчальний план дитини складають педагоги, батьки і учень. Його має схвалити педрада та затвердити директор школи.

Закон передбачає наявність медіатек та ресурсних кімнат у всіх школах. Діти, які перебувають на тривалому стаціонарному лікуванні, зможуть отримувати освіту в медустановах.

Більше відео про реформи на нашому Youtube-каналіЗакон також передбачає предмети за вибором. В нинішній час є недостатність годин в школах, тому поки предмети за вибором визначає школа, а не учень.Документ також передбачає педагогічну автономію у створенні програм, розробці власної системи оцінки і заохочення учнів.

З'являється більше доплат для вчителів - від 10 до 20% від зарплати за управління ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортзалами.Документ пропонує ввести педагогічну інтернатуру. З молодим учителем буде працювати наставник, який зможе надати консультацію і допомогти у роботі. При цьому за це наставник зможе отримати 20% доплати до зарплати.

Батьки дітей з особливими освітніми потребами отримають можливість супроводжувати своїх дітей на уроках.

Колектив школи та батьки будуть грати більшу роль при виборі нового керівника, але сам конкурс буде проводити незалежна комісія. При цьому обов'язковим є відеотрансляція і відеофіксація виборів директора школи.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Чи позбавлять цирки права використовувати тварин?

Окружний адміністративний суд Одеси задовольнив позов зоозахисників, заборонивши міському цирку використовувати тварин....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Виды воздушных компрессоров: принцип работы, характеристики и сфера применения

Воздушный компрессор – это специальная установка, предназначенная для подачи сжатого воздуха....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Кабмине решили отсрочить открытие рынка земли в Украине

Дату открытия рынка земли в Украине решили отсрочить на три месяца....

Загрузка...
Загрузка...