СБУ проти енергоринку з 1 липня: погроза нацбезпеці

Іван Баканов, виконуючий обов'язки голови Служби безпеки України, заявив, що впровадження енергоринку з 1 липня є загрозою нацбезпеці. Але ДТЄК Ахметова наполягає саме на цій даті.

Іван Баканов

ДТЄК лоббіює впровадження нових правил енергоринку з 1 липня, але ЕС та МВФ вважає, що технічно Україна до цього не готова і це внесе хаос в економіку та суттєве подорожчення електрики. Це в свою чергу загострить політичну ситуацію та приведе до політичного кризису. Цим може скористатись Росія та проросійські сили Бойко, Рабіновича для реваншу.

Тимчасово виконуючий обов'язки голови Служби безпеки України Іван Баканов заявив про загрозу держбезпеці у результаті фактичної неготовності енергетичної галузі України до повномасштабного введення нової моделі ринку елетроенергіі.

Про це йдеться у листі Баканова до голови Верховної Ради Андрія Парубія, який є у розпорядженні ЕП. Також Баканов поінформував прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Інформація, якою володіє СБУ, свідчить про неготовність галузі до запуску енергоринку з 1 липня, тому своєчасний старт реформи може призвести до виникнення в галузі кризових процесів, порушення стабільного і надійного функціонування об'єднаної енергосистеми, а також заподіяння значної шкоди інтересам споживачів і держави, наголошується в документі.

Баканов нагадав, що представники Євросоюзу та Європейського банку реконструкції та розвитку рекомендували відтермінувати впровадження нового ринку електричної енергії в Україні.

Він наголосив, що цю інформацію слід врахувати при розгляді законопроекту щодо відтермінування запуску оптового енергоринку.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Загрузка...

Це може бути цікавим

​Шаману, который шел «изгонять Путина», могут «пришить экстримизм»

В 6 утра по бурятскому времени на границе региона с Иркутской областью был задержан якутский шаман Александр Габышев, который шел в Москву «изгонять Путина»....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

ВР внесла изменения в закон Украины «О рынке электроэнергии»: чем это грозит

ВР внесла изменения в закон Украины «О рынке электроэнергии», разрешив покупать электроэнергию у стран, которые не являются членами европейского Энергетического ....

Загрузка...
Загрузка...