Фонд держмайна: треба повернути "Укртелеком" Ахметова у держвласність

Держмайно продовжує роботу щодо повернення у держвласність ПАТ "Укртелеком". Зараз ДТЄК Ахмєтова лоббіює термінове введення енергоринку. МВФ вважає це передчасним, бо це порушить економіку країни.

ДТЄК Ахмєтов

Про це на своїй сторінці у Facebook написав в. о. голови ФДМУ Віталій Трубаров.

За увесь час приватизації і контролю за виконанням приватизаційних умов у власність держави накопичувальним підсумком повернено 375 об’єктів приватизації. Робимо ми це винятково через невиконання умов договорів купівлі-продажу за рішенням судів. Так ось, з повернутих 87 – пакети акцій, 61 – об'єкт малої приватизації та 227 – об’єктів незавершеного будівництва. У першому кварталі 2019 року у державну власність повернено 3 об'єкти незавершеного будівництва. Також продовжується робота щодо повернення у державну власність пакета акцій ПАТ "Укртелеком".

Він зазначив, що з тих об‘єктів, які повернуті повторно уже продано 204 об’єкти, у тому числі: 49 – пакетів акцій; 32 – єдиних майнових комплексів; 123 – об’єкти незавершеного будівництва.

Трубаров сказав:

Загальна сума коштів, отриманих від продажу повернених державі об'єктів накопичувальним підсумком становить 116,743 млн грн. Робота з продажу тих об‘єктів, які залишилися, триває.

Фонд держмайна продав 92,79% акцій "Укртелекома" в 2011 році за 10,6 млрд грн. Фінансуванню відповідної операції сприяв у т.ч. випуск облігацій ТОВ "ЕСУ" на 4,6 млрд грн, більшість з яких (на 4 млрд грн) були викуплені Ощадбанком та Укрексімбанком. Відповідні папери мали бути погашені в березні 2017 року, що, однак, не відбулося (тобто був допущений дефолт).

Держбанки хочуть стягнути відповідні кошти з ТОВ "ЕСУ".

Наразі кінцевим бенефіціаром ТОВ "ЕСУ" є Рінат Ахметов. Водночас оточення Дмитра Фірташа в судах намагається стягнути з Р. Ахметова 760 млн дол, недоплачених за куплений у 2013 році "Укртелеком", а також 60 млн дол нарахованих за декілька років відсотків.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Новости партнеров

Загрузка...