Астрономи виявили на супутнику Нептуна екзотичну форму льоду

Суміш азоту і чадного газу амерканські дослідники помітили на Тритоні, супутнику Нептуна. Крім того, на полюсах дослідили поклади льоду. Все це даї впевненість в думці, що там є тонкий шар атмосфери.

Тритон

На поверхні Тритона можна помітити суміш азоту і чадного газу. Астрономи заявили про те, що на поверхні супутника супер-планети Нептуна - Тритона можна помітити екзотичну форму льоду. Як повідомляє Naked science, Тритон зберігає загадкову геологічну активність і викидає на поверхню суміш азоту і чадного газу.

В атмосфері Землі ці сполуки присутні у вигляді газів, але при низьких температурах вони замерзають і перетворюються на лід. Лабораторні дослідження показують, що якщо для азотного льоду характерні одні спектральні лінії абсорбції, а для льоду СО — інші, то їхня суміш дає свою власну спектральну картину в ІЧ-хвилях.

Дослідник Генріх Ро:

Незважаючи на велику відстань від Тритона до Сонця і на холодні температури, сонячного світла тут достатньо для того, щоб підтримувати виражені сезонні зміни і на поверхні і в атмосфері.

Тепер же за допомогою телескопа Gemini South вчені помітили, що моноксид вуглецю і азот утворюють на Тритоні тісну суміш, яку їм і вдалося зареєструвати в спектральних даних.

Варто зауважити, що супутник залишається одним з рідкісних малих тіл Сонячної системи, які зберігають геологічну активність. З-під кірки водяного і азотного льоду, що покриває його, б'ють гейзери кріовулканів, виносячи на поверхню новий лід, що включає як чистий азот і З, так і їхню складну суміш, вперше зареєстровану в космосі.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Київська влада направила 14 мільйонів гривень на житло дітям-сиротам

Квартири отримають 18 осіб 13 вересня, комісія з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету Києва направила 14 млн гривень на купівлю житла дітям-сиротам ....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Беленюк вийшов у фінал чемпіонату світу і завоював олімпійську ліцензію

Український борець Жан Беленюк пробився до 1/2 фіналу Чемпіонаті світу в Нур-Султані (Казахстан)Лідер збірної України із греко-римської боротьби Жан Беленюк пробив....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

На мосту в Станице Луганской начала работать группа социальной помощи

Волонтеры помогают людям перемещаться по деревянной лестнице вблизи КПВВ "Станица Луганская" В Станице Луганской начала работать группа социальной помощи, волон....

Загрузка...
Загрузка...