Вчені: є гриби віком 1 мільярд років

Вчені знайшли в Канаді гриби віком близько мільярда років. Це найдавніший відомий вид, старший за віком більш відомий на 600 млн років.

гриб

Появу грибів відносять до періоду від 700 мільйонів до 1,1 мільярда років тому, але досі найдавніші зразки їхнього існування датувалися періодом в 400 мільйонів років тому, повідомляє Naked science.

Наголошується, що зразок був виявлений в канадській Арктиці і датується періодом від 900 мільйонів до одного мільярда років тому. Тобто, гриби існували незабаром після того, як з'явилися перші еукаріоти — спільні предки грибів, рослин і тварин.

Дослідники провели аналіз і з'ясували, що ці організми мешкали на річковому мілководді: тут виявляються різні одноклітинні і багатоклітинні жителі того періоду. Серед них виділяються мікроскопічні гриби, які отримали назву Ourasphaira giraldae, найбільший з яких досягає міліметрової довжини.

Стародавні гриби виглядають як розгалужені структури з виростами, а в їхній клітинній структурі вже виявлено хітин. Виявлення настільки розвинених грибів свідчить про те, що перші представники цього класу з'явилися на планеті на кілька мільйонів років раніше, ніж вважалося до цього.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Чому багато працювати шкідливо: що говорить наука про ризики офісного життя

Сидячий спосіб життя, прокрастинація і соцмережі Сфера нашої діяльності обов"язково впливає на наше здоров"я....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Дихайте глибше. В столиці встановили станцію моніторингу якості повітря

Прилад перевіряє в режимі реального часу не тільки концентрацію пилу, а й рівень оксиду азоту, сірки, озону і чадного газу та вимірює температуру і вологість У Дар....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Кількість субсидій в Україні збільшать за рахунок паливного спецмита

Кошти, отримані від спецмита на російське паливо, а це приблизно 2 млрд грн на рік, направлять на збільшення кількості субсидій малозабезпеченим....

Загрузка...
Загрузка...