Порушення "Закону про люстрацію" Зеленським: призначення Богдана главою АП

Андрій Богдан, призначений главою АП Президента, не люстрований, бо працював в уряді Азарова. Це суперечить закону «Про очищення влади», вважає Тетяна Козаченко, авторка закону.

Богдан

Президент України Володимир Зеленський 21 травня призначив главою Адміністрації президента Андрія Богдана. Богдан працював в уряді Миколи Азарова, за часів Віктора Януковича він двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики і тому підпадає про закон про люстрацію. Таким чином, призначення Богдана суперечить закону «Про очищення влади».

Тетяна Козаченко, яка стояла у витоків люстраційного процесу, очолювала департамент з питань люстрації в Міністерстві юстиції, та виступала одним з ключових співавторів закону «Про очищення влади» (люстрацію) сказала про порушення:

Порушення закону в перші дні президента має не тільки надзвичайно тривожні сигнали, а й свідчить про повне ігнорування законодавства України, що є неприпустимо для гаранта Конституції

По її словам, Адміністрація Президента не зареєстрована юридично і не є органом влади, а тільки дорадчим, тож і її співробітники не є державними службовцями. Отже, Богдан може стати главою АП попри люстрацію. Однак, Козаченко зазначила, що перелік посад, які не може обіймати особа, що підпадає під люстрацію, є в статті 2 «Про очищення влади». І там чітко зазначена посада голови Адміністрації Президента.

За процедурою, для призначення на посаду особа повинна пройти люстраційну перевірку, а відповідний підрозділ повинен був донести до президента інформацію: до особи застосовуються заборони і її не можна призначати.

Вона продовжила:

Тут два моменти: чи взагалі відомо президенту про таку інформацію? Якщо відомо – то він умисно порушив закон. Чи якщо йому невідомо – ставити запитання щодо дисциплінарної відповідальності, а також приведення до відповідності, у тому числі, указів президента або їхню відміну. На сьогоднішній момент може йти мова щодо звернення в адміністративному порядку – через суд – щодо скасування указу президента.

21 травня президент Володимир Зеленський видав укази, щодо призначення заступників голови Адміністрації президента, помічників президента та радників.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Сенцову вручат в Европарламенте премию Сахарова

После церемонии предположительно Сенцов даст пресс-конференцию и интервью мировым изданиямОсвобожденный узник Кремля, украинский режиссер Олег Сенцов наконец п....

Це може бути цікавим

Из-за сильного ветра и тумана по Украине объявили штормовое предупреждение

На 13 ноября в ряде областей Украине объявлено штормовое предупреждение из-за сильного ветра и тумана....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Киеве на Оболони появился мурал с енотом

Красочный енот с учебниками украсил стену школы №219 в Оболонском районе Киева....

Загрузка...