Рішення Госпсуду по справі олігарха: Коломойський не бреше

Коломойський не хоче сплачувати кредити, тому подав в суд на НБУ. Суд встав на сторону олігарха, не поновивши розгляд заяви і від Приватбанку про 5 позовів.

Коломойський

Госпсуд Києва переніс розгляд справи про визнання недійсними кредитних договорів рефінансування і особистих порук за ними Ігоря Коломойського на 31 травня.

20 травня суддя Господарського суду Києва Вадим Босий прийняв рішення перенести на 31 травня розгляд справи про визнання недійсними п'яти кредитних договорів рефінансування, за якими Нацбанк України видав ПриватБанку 9,2 млрд грн і особистих порук за ними Ігоря Коломойського.

У НБУ виданню повідомили, що суд витребував у НБУ документи за 15 років діяльності.

В НБУ доповіли:

Господарський суд Києві 20 травня під час розгляду справи 910/5172/19 за клопотанням позивача І.В. Коломойського витребував від Національного банку документи з 2000 по 2017 роки за кредитами рефінансування, наданими ПриватБанку, і призначив наступне засідання на 10:00 30 травня.

При цьому суддею Босим було відмовлено в задоволенні клопотання НБУ про закриття провадження у справі за зловживання Коломойським своїми процесуальними правами, які полягають у зверненні з завідомо неправдивим позовом, який не має мети захисту порушеного права.

Крім того, суддею навіть не була розглянута заява Приватбанку про роз'яснення свого рішення про об'єднання п'яти самостійних позовів, які пов'язані спільними доказами, в одне провадження.

Раніше повідомлялося, що суддя Босий об'єднав 5 позовів всупереч відсутності зв'язку між ними і в порушення Господарсько-процесуального кодексу України.

Юристи кажуть, що цією справою Коломойський вирішив підстрахувати рішення Печерського суду Києва від 20 квітня, яким були розірвані договори його особистих порук за відповідним рефінансуванням, отриманим до націоналізації ПриватБанку. НБУ на підставі особистої поруки Коломойського також подав позов у Женевський суд, вимагаючи повернути борги.

Суддя Вадим Босий був переведений указом президента-утікача Віктора Януковича з Госпсуду Полтавської області на посаду судді київського госпсуду. Босий відомий тим, що приймає рішення не на користь кредиторів, а на користь боржників; про що свідчить рішення стягнути з Ощадбанку 130 млн грн.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Водителя Lexus, сбившего насмерть девушку на тротуаре, взяли под стражу

12 ноября Шевченковский райсуд Киева арестовал без права залога водителя Lexus, который возле метро Осокорки сбил двух пешеходов....

Це може бути цікавим

В Киеве с 13-го этажа выпала девочка-подросток

В Голосеевском районе Киева погибла 14-летняя девочка....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Газ для населения подорожает. Платежка украинца станет еще тяжелее

«Нафтогаз» уже в ноябре повышает цены на газ для населения на 14,7%....

Загрузка...