Перше завдання - припинення вогню. Двомовна промова Володимира Зеленського на інаугурації

Новий президент України Володимир Зеленський офіційно прийняв присягу. У виступі в Верховній Раді головним завданням він назвав припинення вогню на Донбасі, а також оголосив про розпуск парламенту і закликав звільнитись міністрів.

інаугурація Зеленський

"Наше перше завдання - припинення вогню на Донбасі(...) Не втрачаючи наші території, ніколи. Історія несправедлива, не ми почали цю війну, але нам цю війну закінчувати. І ми готові до діалогу. Я уверен, что первым шагом для начала этого диалога станет возвращение всех украинских пленных", - сказав Зеленський під час інаугурації, перейшовши з української на російську мову.

Він підкреслив, що, окрім територій, було втрачено найголовніше - людей. Тож, на відміну від попередньої влади, завданням є повернути їх свідомість. На репліку з зали нардепа Олега Ляшка про те, що "вони" розуміють українську, Зеленський відповів:

"Дякую, що ви продовжуєте ділити людей".

інаугурація Зеленський розпуск Ради

Також Зеленський заявив, що "Уряд не вирішує наших проблем, він і є нашою проблемою".

І порадив членам Кабміну звільнитись.

Наступним міністрам та решті чиновників він порадив не вішати його портрети в кабінетах, "бо президент - не ікона, не ідол, не портрет". А замість цього розмістити фотографії своїх дітей та дивитись їм в очі перед прийняттям рішень.

Окрім цього, Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради.

За його словами, у депутатів буде ще два місця на прийняття таких законів, як скасування депутатської недоторканності, введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення та прийняття нового виборчого кодексу з відкритими списками. А також на звільнення очільників ГПУ, СБУ та Міноборони (про МВС згадано не було).

За словами Зеленського, це дать депутатам непогані бали на дострокових парламентських виборах.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Пропавшие под Киевом мальчики прятались в шалаше

Двух мальчиков, которые пропали 19 ноября в Фастове под Киевом, нашли спустя сутки....

Це може бути цікавим

Nobilitet 2019: Наука може стати ближчою до людей, або "який ти науковець?"

Валерія Лошманова: Нобелівку у Стокгольмі завжди вручають 10 грудня, а оскільки ми хотіли зробити івент напередодні – справжню препаті вручення Нобелівки, то нам ....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Инженеры придумали, как экономить на отоплении салона автомобиля

Прототип Ford Transit Smart Energy Concept, представленный в Амстердаме в апреле 2019 года, адаптирует цвет освещения внутри автомобиля к текущей температуре салона....

Загрузка...