Нафтогаз: Росія не хоче проводити перемовини про транзит газу

Газпром не буде проводити перемовини з Нафтогазом в цьому місяці. Раніше була досягнута домовленність про таку ймовірність в тристоронньому форматі, разом з ЄС.

Російська сторона відмовилася від проведення тристоронніх переговорів щодо укладання нового контракту про транзит газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему у травні, після інавгурації президента Зеленського.

Комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко сказав про це:

Раніше проведення наступного раунду тристоронніх переговорів про транзит газу за участю представників України, Росії та ЄС, очікували одразу після інавгурації, тобто у травні-червні 2019 року.
Враховуючи, що російська сторона відмовилася проводити тристоронні переговори в травні, тобто вже після обрання нового президента України, на червень переговори теж не були узгоджені, то стає очевидним, що вони свідомо затягують цей процес. І тут спекуляції щодо впливу виборів президента чи парламенту є лише виправданнями.

За його словами, російська сторона очікує на рішення щодо дозволу на будівництво обхідного газопроводу «Північний потік-2» у Данії. Від рішення уряду Данії залежить, чи запустить Газпром цей газопровід вчасно, тобто з 1 січня 2020 року. Запуск обхідного газопроводу дозволить Росії відмовитися від послуг української ГТС.

Водночас Вітренко не виключає, що Росія може у будь-якому разі обмежити постачання газу до ЄС після 1 січня 2020 року, що призведе до росту цін на газ у ЄС та Україні.

Далі Вітренко продовжив:

РФ може свідомо піти на сценарій, коли вони просто обмежать поставки газу у Європу до контрактних мінімумів, це призведе до підвищення цін у Європі (і для України), і потім з позиції сили РФ буде тиснути на Європу щоб перешкоди для «Північного потоку-2» були усунені.

Він ще раз підкреслив, що Україні необхідно провести анбандлінг (розділення) Нафтогазу так, щоб не втратити можливості подати проти Газпрому ще один позов до Стокгольмського арбітражу та виграти там 11-14 мільярдів доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

21 січня на тристоронніх переговорах між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу, російська сторона повідомила, що готова продовжити чинні контракти про транзит і після 2019 року.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Бумбокс у Києві: "Палац Спорту порвало на шмаття"

Концертний тур “Таємний Код: Рубікон” розпочався 19 вересня концертом у Рівному та обіцяє стати наймасштабнішим в історії Бумбоксу....

Це може бути цікавим

СБУ рассказала детали о заказном убийстве женщины под Киевом

Главной причиной преступления был имущественний спор вокруг недвижимости, а не измена супруга....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Навіщо українцям "Ліс у смартфоні": деталі проекту

Щоб мати можливість відстежувати, де вирубються ліси....

Загрузка...