Вчені: давні люди Південної Америки померли із-за зміни клімата

Вчені вважають, що катастрофа стародавньої Південної Америки відбулась із-за зміни клімата. Багаторічні зливи привели до скорочення їх чисельності.

Південна Америка

Чисельність населення Південної Америки різко скоротилася через непередбачувані опади. Аномальні погодні умови призвели до зниження чисельності населення Південної Америки.

Саме 8600 років тому чисельність населення Південної Америки різко скоротилася, оскільки сильні зливи стали вкрай непередбачуваними. Разом з тим, чисельність мисливців-збирачів поновилася вже через 2,6 тисячі років, після того, як опади повернулися в норму.

За словами дослідників, за ці 2600 років екстремально періоди аномальної посухи або злив, які мали негативний вплив на джерела харчування, наступали кожні п'ять років. Передбачити настання тих чи інших екстремальних умов давні люди не могли. Разом з тим, шість тисяч років тому опади стабілізувалися і мисливці-збирачі повернулися на колишні території.

У ході дослідження вчені проаналізували відкладення, що відносяться до 1,4 тисячі південноамериканських археологічним пам'яткам, та провели 5,4 тисячі радіовуглецевих датувань. Це дозволило їм визначити піки зростання і зниження чисельності населення, а також простежити за динамікою опадів на цій території.

Найбільш сильні коливання кількості опадів і найбільше зниження чисельності населення спостерігалося в північних, тропічних регіонах Південної Америки. Нові дані, отримані вченими, підтверджують інформацію про те, що люди покинули багато об'єктів в регіоні близько 8,2 тисячі років тому.

Про последние достижения в мире науки и техники читайте в разделе #Х-Files на Соцпортале.

Читайте также:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве могут сделать платным въезд автомобилей в центр

В Киеве могут ввести ограничение проезда по некоторым улицам, платного въезда в центр и высокой стоимости парковки там....

Це може бути цікавим

У Києві відбудеться фінал театрального фестивалю-премії ГРА

24-30 листопада в столиці відбудеться фінал Другого всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Більше половини - проти: як українці ставляться до продажу землі

Компанія Research & Branding Group дослідила, як українці бачать можливе вирішення «земельного питання»....

Загрузка...