В Україні поступово дешевшає цибуля

За останні два тижні цибуля в Україні в середньому подешевшала на 8%. А загалом, з середини квітня ціна на цей овоч впала на 30%. Ключовою причиною подешевшання цибулі є збільшення імпортних поставок.

В Україні поступово дешевшає цибуля

Про це повідомляє Інфо-Шувар, передає Соцпортал.

Збільшення імпорту потроху знімаєнапругу на ринку ріпчастої цибулі в Україні.Від початку травня, на гуртових ринках України цибуля подешевшалана 7-10%, втім, її вартість залишається рекордно високою за всю історію Незалежності України.

Ціни на цибулюповільно знижуються від початкутравня. Головним чином цьому сприяє збільшення імпорту «старої» цибулі з країн Центральної Азії.

Пропозиція ранньої цибулі також збільшується, але, в загальному обсязі пропозиції на гуртових ринках України, частка такої продукції не перевищує 10%. Сьогодні,«рання» цибуляна пропонується по 23 грн/кг (0,78 EUR/кг).

Для порівняння, «стара» імпортна цибуля займає більше 70%ринкового обсягу і ціни на неї сьогодні формуються в діапазоні 16-24 грн/кг (0,55-0,82 EUR/кг).

Пропозиція української цибулі залишається обмеженою, втім, її вартість вкладається в діапазон цін імпортної старої продукції- 22-23 грн/кг (0,75-0,78 EUR/кг).

Згідно останніх даних Держстату, з середини весни,Україна вимушена була знову збільшувати імпорт цибулі, за квітень у країну було ввезено більше 15 тис. тонн продукції.

Зазначається, що в березніобсяги імпортуцибулі впали більш, ніж2 рази до 11,8 тис. тонн, зниження зацікавленості в імпорті було обумовлено просіданням ціни на внутрішньому ринку до 12-16 грн/кг (0,41-0,55 EUR/кг).

Втім, вже в першій половині квітня, ціни різко пішли вгору і в серединівесни вони досягнули безпрецедетно високих показників 24-28 грн/кг (0,82-0,85 EUR/кг).

Гострий дефіцит спровокував чергову хвилю імпорту і, відповідно, чергове зниження ціни.

Від середини квітня і до середини травня, цибуля в Україні подешевшала на 30%.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

«Звездные войны: Скайуокер. Восход»: финальный предпросмотр III

ЖМИ! В историческом воссоединении Лэндо Калриссиан (Билли Ди Уильямс) вновь берется за штурвал Сокола Тысячелетия, к нему присоединяются По Дэмерон (Оскар Айзек), Ч....

Загрузка...

Це може бути цікавим

В Україні знову почали дешевшати помідори

Ключовим фактором зниження цін на помідори стало збільшення пропозиції томатів українського виробництва, а також ріст імпортних поставок....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

На березі річки знайшли труп школяра

На Закарпатті знайшлитруп, якого декілька днів тому під час повені підхопило стрімкою течією гірської річки....

Загрузка...
Загрузка...