В Україні, можливо, тривалість відпустки подовшать

Мінсоцполітики планує збільшити відпустки до 28 днів. Ця норма прописана в проекті Трудового кодексу України.

Міністерства соцполітики

Як повідомляє прес-служба Міністерства соцполітики, необхідність осучаснення трудового законодавства зумовлена змінами всієї системи суспільних відносин, що відбуваються у країні.

Зазначається, що 20 травня 2015 року народними депутатами було внесено на розгляд Верховної Ради Проект ТК (доопрацьований, реєстр. № 1658). Відповідно до рішення комітету з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення створено робочу групу з доопрацювання проекту кодексу до другого читання.

Групою було проведено близько 40 засідань, на яких опрацьовувалися питання удосконалення положень законопроекту №1658, розглянуто та прийнято рішення з понад 1700 пропозицій. Пропозиції спрямовані першочергово на підвищення соціального захисту працівника, підкреслюють у міністерстві.

Також робоча група приділила увагу аналізу 59 технічних зауважень до законопроекту, наданих Міжнародною організацією праці. Основоположні принципи в повному обсязі були враховані при доопрацюванні законопроекту, зазначають у відомстві.

Вказується, що ця редакція проекту Трудового кодексу містить низку новацій, серед яких, окрім збільшення відпустки, також є:

- оформлення трудових відносин шляхом укладення трудового договору між працівником і роботодавцем у письмовій формі;

- регламентується питання виконання працівником роботи дистанційно;

- врегульовано проблемні питання трудових відносин тимчасових працівників;

- регламентуються повноваження держінспекторів праці з урахуванням вимог, визначених законодавством ЄС, що не дозволить роботодавцю уникнути відповідальності за порушення трудових прав працівників;

- встановлюються додаткові гарантії для вагітних жінок, зокрема, за ними зберігається середній заробіток за час проходження медичного огляду, пов'язаного з вагітністю; та інші положення.

Ця новація є у проекті Трудового кодексу України (№1658).

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Самая сексуальная спортсменка мира живет в Германии

Немецкая легкоатлетка Алиса Шмидт недавно была признана самой сексуальной спортсменкой мира по версии австралийского издания Busted Coverage Алиса родилась в пригороде....

Це може бути цікавим

Глава Якутии назвал антипутинского шамана «агентом Госдепа»

По словам Николаева, Габышев якобы перенес тяжкие утраты, в следствие чего пережил тяжелое потрясениеШаманом Александр Габышев, который собирался пешком идти в Мо....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Бюджет 2020: помощь одиноким матерям

В госбюджете Украины на 2020 год заложено увеличение помощи на возмещение услуг муниципальной няни и одиноким матерямВ следующем году 63,4 тыс....

Загрузка...