Тарифи та донарахування облгазів: компанії Фірташа знов перевірять

Нацкомісія з держрегулювання в енергетиці та комунпослуг проведе повторні перевірки 14 облгазів Дмитра Фірташа. НКРЕКП перевіре чи дотримуються порушники щодо скасування донарахувань газу споживачам.

Фірташ

Зокрема, під час попередніх перевірок облгазів НКРЕКП наказала їм скасувати донарахування додаткових обсягів газу своїм споживачам за «приведення обсягів газу до стандартних умов». Також регулятор зобов’язав облгази Фірташа зробити перерахунок платіжок за газ, які отримали їхні споживачі.

Перевірки проведуть у ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз».

Раніше в уряді повідолмляли, що борги, які облгази «РГК» донараховують своїм споживачам, не вплинуть на виплату субсідій споживачам, що нарахували облгази «РГК».

За даними регулятора, ці установи донараховували 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».

Порушники раніше пояснювали:

Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованність споживачиів для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Что нужно знать про 5G-интернет (видео)

5G-интернет – это современная технология, которая, по мнению специалистов, в ближайшее время и стремительными темпами распространится по всей планете....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Сьогодні Міжнародний трибунал оголосить вирок у справі, захоплених РФ, українських моряків

Сьогодні Міжнародний трибунал з морського права винесе своє рішення у справі українських військовополонених українських моряків, що були захоплені РФ....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Чоловік зі шприцом кидався на жінок (відео)

У Вінниці чоловік з голкою від шприца нападав на жінок....

Загрузка...
Загрузка...