Тарифи та донарахування облгазів: компанії Фірташа знов перевірять

Нацкомісія з держрегулювання в енергетиці та комунпослуг проведе повторні перевірки 14 облгазів Дмитра Фірташа. НКРЕКП перевіре чи дотримуються порушники щодо скасування донарахувань газу споживачам.

Фірташ

Зокрема, під час попередніх перевірок облгазів НКРЕКП наказала їм скасувати донарахування додаткових обсягів газу своїм споживачам за «приведення обсягів газу до стандартних умов». Також регулятор зобов’язав облгази Фірташа зробити перерахунок платіжок за газ, які отримали їхні споживачі.

Перевірки проведуть у ПАТ «Волиньгаз», ПАТ «Житомиргаз», ПАТ «Закарпатгаз», ПАТ «Запоріжгаз», ПАТ «Івано-Франківськгаз», ПАТ «Київоблгаз», ПАТ «Львівгаз», ПАТ «Рівнегаз», ПАТ «Сумигаз», ПАТ «Харківгаз», ПАТ «Харківміськгаз», ПАТ «Хмельницькгаз», ПАТ «Чернівцігаз», ПАТ «Чернігівгаз».

Раніше в уряді повідолмляли, що борги, які облгази «РГК» донараховують своїм споживачам, не вплинуть на виплату субсідій споживачам, що нарахували облгази «РГК».

За даними регулятора, ці установи донараховували 10% обсягів спожитого газу за «приведення до стандартних умов».

Порушники раніше пояснювали:

Стандартні умови — це умови постачання газу, відповідно до яких температура повітря має складати 20 градусів тепла за Цельсієм, а тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте ці умови майже ніколи не дотримуються, через що обсяги спожитого газу можуть відрізнятися від тих, за якими розраховувались платіжки.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованність споживачиів для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

По Одессе ездил полицейский Porsche

В Одессе заметили полицейский автомобиль Porsche Panamera стоимостью более 3 миллионов гривен....

Це може бути цікавим

Что изменит для пациентов медреформа в следующем году

С 2020 года в Украине изменится принцип финансирования медицинских учреждений, в том числе больниц и узких специалистов - кардиологов, хирургов и прочих....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Nobilitet 2019: Наука може стати ближчою до людей, або "який ти науковець?"

Валерія Лошманова: Нобелівку у Стокгольмі завжди вручають 10 грудня, а оскільки ми хотіли зробити івент напередодні – справжню препаті вручення Нобелівки, то нам ....

Загрузка...