Пінчук проти Коломойського: суд із-за махінації з купівлею заводу

Коломойський та Боголюбов отримали іск від Пінчука із-за їх махінацій з купівлею в Україні підприємств з видобутку залізної руди. Справу розглядає суд в Лондоні.

Суд, Коломойський

У 2015 році український олігарх Віктор Пінчук виступив проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у Високому суді Лондона через махінацію з купівлею одного із найбільших в Україні підприємств з видобутку залізної руди.

Зазначається, що Пінчук стверджував, що в середині 2000-х передав їм гроші для купівлі одного з найбільших в Україні підприємств з видобутку залізної руди, але не отримав від Коломойського та Боголюбова ані підприємства, ані грошей.

Повідомляється, що втрачений за всі ці роки прибуток Пінчук оцінив у 2 мільярди доларів.

За даними автора публікації, в січні 2016-го, за кілька днів до початку слухань по суті, Пінчук, Коломойський і Боголюбов уклали мирову угоду: Коломойський зобов'язався віддати Пінчуку частину грошей із феросплавного бізнесу.

В повідомленні пишуть:

Феросплавний холдинг включає Нікопольський, Запорізький і Стахановський феросплавні заводи, Марганецький і Орджонікідзевський гірничо-збагачувальні комбінати на Дніпропетровщині. Формально, жодне з цих українських феросплавних підприємств не належить ані Віктору Пінчуку, ані Ігорю Коломойському.

Разом з тим повідомляється, що Комісі з міжнародної торгівлі (USITC) у 2016 році висловила презентацію щодо імпорту силікомарганцю.

У звіті міститься й перелік українських феросплавних заводів. За даними комісії, ці компанії підконтрольні Коломойському і Боголюбову. Також у звіті є перелік й інших феросплавних активів олігархів, розташованих у США, Грузії та Австралії.

Зазначається, що формально ці компанії зареєстровані в офшорних юрисдикціях й, відповідно – власника компаній не видно, але керівниками усіх цих компаній були і залишаються партнери Коломойського Корф Мордехай та Уріел Лейбер.

У розслідуванні зазначається, що перший - американський бізнес-партнер Коломойського і керівник його численних сталеливарних та марганцевих підприємств у США. Останній також виконує секретарські функції в грузинській компанії "Georgian Manganese LLC".

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Зеленський відправився до Польщі з робочим візитом

Президент України Володимир Зеленський розпочинає робочий візит до Польщі, де візьме участь у заходах до річниці звільнення концентраційного табору "Аушвіц"Прези....

Це може бути цікавим

В столичном Гидропарке произошла стрельба

В ночь на воскресенье, 26 января, в киевском «Гидропарке» произошла стрельба, в результате которой пострадал мужчинаОб этом сообщает «Информатор»....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Пердите ищут хозяев. Приют для животных пытается пристроить кошку с "тяжелым характером"

Сотрудники приюта для животных в американском округе Митчелл готовы отдать кошку даже без регистрационного сбора, который обычно взимается с новых владельцев....

Загрузка...