Пінчук проти Коломойського: суд із-за махінації з купівлею заводу

Коломойський та Боголюбов отримали іск від Пінчука із-за їх махінацій з купівлею в Україні підприємств з видобутку залізної руди. Справу розглядає суд в Лондоні.

Суд, Коломойський

У 2015 році український олігарх Віктор Пінчук виступив проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у Високому суді Лондона через махінацію з купівлею одного із найбільших в Україні підприємств з видобутку залізної руди.

Зазначається, що Пінчук стверджував, що в середині 2000-х передав їм гроші для купівлі одного з найбільших в Україні підприємств з видобутку залізної руди, але не отримав від Коломойського та Боголюбова ані підприємства, ані грошей.

Повідомляється, що втрачений за всі ці роки прибуток Пінчук оцінив у 2 мільярди доларів.

За даними автора публікації, в січні 2016-го, за кілька днів до початку слухань по суті, Пінчук, Коломойський і Боголюбов уклали мирову угоду: Коломойський зобов'язався віддати Пінчуку частину грошей із феросплавного бізнесу.

В повідомленні пишуть:

Феросплавний холдинг включає Нікопольський, Запорізький і Стахановський феросплавні заводи, Марганецький і Орджонікідзевський гірничо-збагачувальні комбінати на Дніпропетровщині. Формально, жодне з цих українських феросплавних підприємств не належить ані Віктору Пінчуку, ані Ігорю Коломойському.

Разом з тим повідомляється, що Комісі з міжнародної торгівлі (USITC) у 2016 році висловила презентацію щодо імпорту силікомарганцю.

У звіті міститься й перелік українських феросплавних заводів. За даними комісії, ці компанії підконтрольні Коломойському і Боголюбову. Також у звіті є перелік й інших феросплавних активів олігархів, розташованих у США, Грузії та Австралії.

Зазначається, що формально ці компанії зареєстровані в офшорних юрисдикціях й, відповідно – власника компаній не видно, але керівниками усіх цих компаній були і залишаються партнери Коломойського Корф Мордехай та Уріел Лейбер.

У розслідуванні зазначається, що перший - американський бізнес-партнер Коломойського і керівник його численних сталеливарних та марганцевих підприємств у США. Останній також виконує секретарські функції в грузинській компанії "Georgian Manganese LLC".

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Nike не знижуватиме гонорари вагітним спортсменкам

Раніше компанія штрафувала майбутніх мамNike більше не планує штрафувати вагітних спортсменок, які підписали з компанією індивідуальний контракт....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Турецькі фармацевти незадоволені якістю цілющих трав, що продаються на ринках

Турецькі фармацевти склали колективну скаргу на магазини цілющих трав (турецькою aktars), яку продемонстрували на засіданні парламентської комісії Про це повідомля....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Парашютисты собрали в небе трезубец Украины - ВИДЕО

В фигуре приняли участие украинские парашютисты, а также представители Австралии, Германии, Румынии, Швеции, Польши, Франции, Словакии и других странВ Харькове пар....

Загрузка...
Загрузка...