Людина Коломойського очолювала компанію Курченка-Януковича

Людина Коломойського керувала компанією втікача Сергія Курченка, який був "гаманцем" Януковича. Їх вплив зменьшився після конфіскації $1,3 млрд.

Коломойський

У 2018 році "Українська правда" та "Центр протидії корупції" розсекретив судове рішення, згідно із яким, прокуратура конфіскувала в оточення Януковича гроши.

З рішення випливало, що злочинці використовували реєстраційні документи, печатки, систему клієнт-банкінгу для переведення коштів з українських компаній на підконтрольні фірми на Кіпрі, Панамі та Белізі. У кінцевому рахунку гроші "осіли" на рахунках 10 офшорів. Зокрема, і на рахунку "Sabulong trading LTD".

Цими рахунками керували мільйонери-втікачі: Сергій Курченко та екс-голова Нацбанку Сергій Арбузов. Саме їм належали компанії, рахунки яких через кілька місяців після Революції Гідності були заблоковані. Формально, засновником "Sabulong trading ltd" через кіпрську компанію бувкіпріот, який і керував цією фірмою. Тоді ж, у 2014 році, після відкриття справи кіпріот повністю вийшов із структури власності й управління "токсичною" компанією.

Та Сергій Курченко не єдиний український олігарх, інтереси якого обслуговував Панікос Симеу.

Повідомляється, що одночасно із Курченко кіпріот представляв інтереси іншого українського олігарха Ігоря Коломойського в сфері медіа, сталі, шинному бізнесі і навіть морських терміналів.

Зазначається, що дуже чітко роль Симеу прослідковується в структурі власності дніпропетровського ТК "ПРИВАТ ТБ ДНІПРО". Тут Симеу – довірена особа Коломойського, через яку олігарх володіє каналом.

Крім того його роль прослідковується в структурі власності сталеливарного заводу в США, штаті Огайо, де проти олігарха відкрита кримінальна справа.

За цей завод Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов з 2015 року судяться з мільйонером Вадимом Шульманом.

Зазначається, що формально, підприємство записане на офшорну компанію Halliwel Assets, Inc з Британських Віргінських островів. Але в ході судових баталій Шульман назвав імена усіх бенефіціарів.

Кожному з акціонерів, згідно матеріалам справи, належала третина акцій заводу. Ігор Коломойський контролював свої акції через кіпріота Панікоса Симеу. Крім того, кіпріот керує Halliwel Assets, Inc з 2008 року.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве с 13-го этажа выпала девочка-подросток

В Голосеевском районе Киева погибла 14-летняя девочка....

Це може бути цікавим

​Розробити проєкт про заборону на перевірки ФОПів мають до кінця 2019-го

Володимир Зеленський видав указ, у якому зобов'язав Кабмін розробити законопроєкт про запровадження дворічної заборони (мораторію) на перевірки фізичних осіб-під....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Загрузка...