Археологія: в палаці імператора Нерона знайдена таємна кімната

Археологи знайшли таємну кімнату в палаці давньоримського імператора Нерона. Її назвали "Кімната сфінкса".

Нерон

Стіни кімнати були прикрашені фресками, що зображали реальних і міфічних істот. Археологи, які ведуть роботи з відновлення палацу давньоримського імператора Нерона, виявили кімнату-схованку. Вона розташована під землею, а її стіни були прикрашені фресками з зображеннями реальних і міфічних істот.

Приміщення, яке отримало назву "Кімната сфінкса", було виявлено випадково під час проведення реставраційних робіт у палаці Domus Aurea ("Золотий будинок"). Палац був побудований вже після Великої пожежі Рима. Він складався з 300 кімнат і займав площу понад 300 акрів.

На стінах приміщення можна було побачити зображення кентаврів, які танцюють навколо бога Пана, деякі з них тримають музичні інструменти. На інших малюнках були зображені птахи і морські мешканці, воїни з мечами, щитами і луками, які билися з пантерою. Зображення були виконані в червонуватих тонах зі слідами позолоти. Окремо також розташовувалося зображення "тихого і самотнього сфінкса", яке було центральним в композиції кімнати.

Сучасники Нерона не любили імператора, оскільки він був тиранічним і жорстоким. Після його смерті були прикладені значні зусилля для того, щоб стерти всі свідчення існування його "Золотого будинку". Так, приміщення палацу були розібрані, а на їхньому місці були споруджені нові будови. Разом з тим, у XV столітті руїни палацу були випадково виявлені, з середини ХХ століття ведуться активні роботи з його реставрації. У 2010 році обрушилася більша частина стелі палацу.

Про останні досягнення в світі науки і техніки читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ночью в Киеве объявлен I уровень опасности

Синоптики прогнозируют плохую видимость в столице ночью 20 ноября....

Це може бути цікавим

Как повышение средней зарплаты повлияет на расчет пенсий

По данным фонда, средняя зарплата в сентябре составляла 9322 грн 61 копейка....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Минэнерго назвали неприемлемым предложение Газпрома по транзиту газа

Предложение российского «Газпрома», предполагающее отказ обеих сторон от взаимных претензий в арбитраже и прекращение всех судебных тяжб взамен на продление или ....

Загрузка...