Парубій підписав "Закон про мову". Що це означає

​Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної.

Парубій підписав "Закон про мову". Що це означає

У вівторок, 14 травня 2019 року, одразу після розгляду Комітетом з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України зареєстрованих постанов про скасування голосування за Закон про мову Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» і невідкладно передав його на підпис чинному Президенту України Петру Олексійовичу Порошенку.

- Всі постанови відхилені, і це відкриває нам шлях до підписання цього Закону, - проголосив він. - Сьогодні історичний день. Переконаний, що Президент України оперативно підпише його, і ще до кінця тижня текст Закону буде оприлюднено у Газеті «Голос України» та набуде чинності.
- Закон про функціонування української мови, як державної підписано! – зазначив А.Парубій. - Ще з моменту реєстрації Законопроекту про функціонування української мови як державної ми спостерігали, наче всі сили пекла зібралися і робили все можливе, щоб цього не відбулося. Але вони зіткнулися з великою волею українського народу. І вони побачили професійну і злагоджену роботу усієї команди, яка працювала у Верховній Раді України.

Голова Верховної Ради подякував усім авторам - всім, хто був долучений до написання цього закону - за титанічно проведену роботу.

- Це була системна робота української команди, яка показала якісний і вагомий результат, - сказав він і окремо подякував громадським активістам за те, що були поруч, коли ухвалювався цей закон.

Водночас, спікер попередив тих, хто думають, що політична кон’юнктура змінилася, і погрожують судами:

- Як тільки Ви задумаєте ревізію чи то закону про державну мову, чи декомунізацію, чи питання церкви – ви уповні відчуєте всю могутню волю і гнів українського народу! І я це говорю Вам не як Голова Верховної Ради, а як громадянин України Парубій Андрій..
- Ми не допустимо жодної ревізії всіх тих надбань, які зробив Український Парламент восьмого скликання, - наголосив він.

Парубій підписав "Закон про мову". Що це означає

Отже, відтепер єдиною державною мовою в Україні є українська. В Законі проголошується:

Спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України й встановленій конституційній процедурі провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу.

Українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Водночас дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур. Також українська обов'язкова для депутатів усіх рівні, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників тощо.

Відповідно до проекту закону, українською мовою мають проводитись усі засідання, зустрічі тощо у владних органах та установах – як центральних, так і регіональних.

Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг. Так, якщо клієнт закладу просить спілкуватись із ним українською – це прохання має бути виконане.

Комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською або мовами країн Євросоюзу. Сайти за замовчуванням спочатку повинні будуть завантажуватися українською, але можуть мати також інші версії. Пресу можна буде видавати у кількох мовних версіях, одна з яких має бути українською.

Передбачене й створення посади Уповноваженого з захисту української мови, який регулюватиме впровадження цього закону.

Документ також передбачає введення адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, законопроектом передбачена кримінальна відповідальність «за публічне приниження і зневагу до державної мови». Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом та гімном — штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Украине выросло количество смертельных случаев на производстве

За прошедший 2019 год на предприятиях Украины произошло 422 смертельных случая....

Це може бути цікавим

В Минобороны рассказали о последствиях разведения сил вдоль всей линии соприкосновения на Донбассе

Разведение сил вдоль всей линии соприкосновения на Донбассе может привести к замораживанию конфликта....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Днепре в результате взрыв гранаты пострадали два человека

Мужчина и девушка пострадали в результате взрыва гранаты....

Загрузка...