Вчені виявили небезпечну аномалію біля Піренейського півострова

На думку науковців, небезпечна аномалія при якій скельні породи змиваються водою є причиною надзвичайної сейсмічної активності біля Піренейського півострова.

Вчені виявили небезпечну аномалію біля Піренейського півострова

Про це повідомляють cikavosti.com з посиланням на Science Alert, передає Соцпортал.

Португальські вчені отримали перше в історії свідоцтво нового геологічного явища, званого розшаруванням океанічної плити.

Це пояснює, чому поруч з Піренейським півостровом час від часу відбуваються сильні землетруси, які призводять до людських жертв, хоча поруч немає тектонічних розломів.

Дослідники з’ясували, що аномальна сейсмічна активність в Атлантичному океані виникає нижче від фронту серпентинізації — процесу, при якому скельні породи змінюються під впливом морської води.

Як показують моделі, серпентинізація може призводити до появи горизонтальних зон роз’єднання нижнього і верхнього шарів літосферної плити та її подальшого розриву.

В кінцевому підсумку, може виникнути нова зона субдукції, де одна плита занурюється під іншу.

За словами вчених, нестабільна океанічна літосфера може посприяти в далекому майбутньому закриття Тихого і Атлантичного океанів і виникнення нового суперконтиненту Ауріки.

Про наукові відкриття читайте в в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Штучний інтелект виявися ефективнішим за копірайтерів: досвід американських фінансистів

Американський банк JPMorgan Chase закінчив тестувати AI-копірайтера, який генерує тексти та заголовки Разом зі стартапом Persado, який розробляє технології для сфери digital-м....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Ногу на стіл: Джонсон здивував Макрона та журналістів своїми манерами

Джонсона просять «не ганьбити країну» після зустрічі з МакронаПід час зустрічі з президентом Франції новий британський прем'єр-міністр Борис Джонсон уперся ногою....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Украина отмечает День независимости

Украина получила независимость в 1991 году....

Загрузка...
Загрузка...