Вчені попереджають про зникнення бананів

Вчені попереджають, що через стрімке поширення грибкової хвороби кількість бананів на нашій планеті може суттєво зменшитися. Відповідно, це призведе до їх суттєвого подорожчання. А боротися з грибком, який знищує банани, поки що дорого.

Вчені попереджають про зникнення бананів

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на CNN, передає Соцпортал.

Потепління призводить до поширення грибкової хвороби, яка пошкоджує листя бананів. Через це кількість плодів стрімко в кількох країнах зменшується

Грибкова хвороба сигатока пошкоджує листя рослин, тому на них виросте в декілька разів менше бананів. Таким чином, кількість плодів може зменшитися до 80% через інфікування грибком.

Крім того, це може спричинити подорожчання бананів.

Адже попит на них залишається стабільним. До того ж, щоб боротися з інфекцією, використовують велику кількість протигрибкових спреїв, які коштують чимало.

- Це дуже дорого, обходиться Коста-Риці близько $100 млн на рік, - пояснює викладач мікробної екології Університету Екстера Ден Беббер.

Вперше чорну сигатоку помітили в Гондурасі. З того часу вона поширилася в Бразилії, на Карибських островах, Гренадинах і Пуерто-Рико. Наразі грибок знайшли ще в Флориді.

З 1960-х років ризики зараження бананів цією хворобою зросли на 44.2% у районах Латинської Америки й Карибських островів.

Це пов’язано зі збільшеннм вологості й зміною температури, які спричинило глобальне потепління.

Про наукові відкриття читайте в в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ученые рассказали, когда человек наиболее одинок

По мнению ученых, в жизни каждого человека есть три периода, когда он наиболее чувствительно ощущает собственное одиночество....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Вчені підтвердили, що в Азії теж жили динозаври

У Південній Азії виявили сліди динозавра, який, на думку науковців жив на цій території 140 мільйонів років тому....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Стало известно, почему Советский Союз не смог высадить человека на Луну

По мнению группы американских исследователей, причиной провала лунной миссии СССР стало научно-техническое отставание от США....

Загрузка...
Загрузка...