Сейм Латвії: депортація кримських татар в СРСР є геноцидом

В 1944 році кримських татар вислали з Криму, звинувативши їх всіх в співпраці з фашистами Германії. Вчора Сейм Латвії визнав це злочином, який кваліфікується як геноцид.

Сейм

Відповідну заяву Сейм Латвії ухвалив з нагоди 75-ї річниці депортації.

У документі підкреслено, що низка історичних джерел вказує на цілеспрямований геноцид радянської влади проти багатьох народів й етнічних груп, що жили в Радянському Союзі та на окупованих ним територіях, зокрема — кримських татар.

В документі наголошується:

Для знищення їхньої культури, соціального спадку, історичної приналежності до Кримського півострова, аби вижити їх з батьківщини.

Заява має ще одну позицію — засудження анексії Криму Росією та продовження насильства щодо кримських татар після анексії.

Голова комітету Сейму з іноземних справ Ріхардс Колс зазначив, що кримські татари, які відмовляються прийняти російське громадянство і не визнають незаконну анексію Криму, зіштовхуються з дискримінацією.

Колс сказав:

Немислимо, що кримські татари вже вдруге за 75 років насильно пригнічуються і переслідуються. Викликає занепокоєння, що історія може повторитися.

Також їм відмовляють у доступі до освіти, вони не можуть використовувати рідну мову та підтримувати свою культуру. По даним міжнародних організацій, російська окупаційна влада зараз в Крим засіляє вихідцями з центральних регіонів Росії, Кавказу. Зараз кількість переселенців налічує пів мілліона осіб.

Про Донбас. Новини читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Киеве прямо на улице умер пожарный

Тело мёртвого мужчины находилось возле ТРЦ Метрополис....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​БР открыло производство на соратника Порошенко Анатолия Урбанского

В отношении председателя Одесского областного совета Урбанского Анатолия Игоревича начато досудебное расследование по фактам присвоения средств государственн....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

ЦВК України: Олександр Онищенко поза виборами

ЦВК України вдруге показала нардепу-втікачу Олександру Онищенку "на двері"....

Загрузка...
Загрузка...