Сейм Латвії: депортація кримських татар в СРСР є геноцидом

В 1944 році кримських татар вислали з Криму, звинувативши їх всіх в співпраці з фашистами Германії. Вчора Сейм Латвії визнав це злочином, який кваліфікується як геноцид.

Сейм

Відповідну заяву Сейм Латвії ухвалив з нагоди 75-ї річниці депортації.

У документі підкреслено, що низка історичних джерел вказує на цілеспрямований геноцид радянської влади проти багатьох народів й етнічних груп, що жили в Радянському Союзі та на окупованих ним територіях, зокрема — кримських татар.

В документі наголошується:

Для знищення їхньої культури, соціального спадку, історичної приналежності до Кримського півострова, аби вижити їх з батьківщини.

Заява має ще одну позицію — засудження анексії Криму Росією та продовження насильства щодо кримських татар після анексії.

Голова комітету Сейму з іноземних справ Ріхардс Колс зазначив, що кримські татари, які відмовляються прийняти російське громадянство і не визнають незаконну анексію Криму, зіштовхуються з дискримінацією.

Колс сказав:

Немислимо, що кримські татари вже вдруге за 75 років насильно пригнічуються і переслідуються. Викликає занепокоєння, що історія може повторитися.

Також їм відмовляють у доступі до освіти, вони не можуть використовувати рідну мову та підтримувати свою культуру. По даним міжнародних організацій, російська окупаційна влада зараз в Крим засіляє вихідцями з центральних регіонів Росії, Кавказу. Зараз кількість переселенців налічує пів мілліона осіб.

Про Донбас. Новини читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Интернетбуллинг фанатов «Звездных войн»: кого травят «фантасты - «радикалы»

Что такое интернет-травляЯвление интернет-травли знакомо каждому из нас, кем бы мы ни были – пострадавшим, агрессором или просто наблюдателем....

Це може бути цікавим

Ученым удалось получить эмбрион почти вымершего вида носорога

Ученые пытаются спасти вид северного белого носорога, последний самец которого умер два года назад....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

На взятке задержали чиновника космического агентства

В столице по подозрению в получении взятке задержали руководителя учреждения Национального космического агентства Украины....

Загрузка...