Мітрополіт ПЦУ Єпіфаній: треба шукати компроміс

Між главами церкви є розбіжності, тому треба шукати компроміс. Про це сказав митрополит ПЦУ Епіфаній.

Єпіфаній

Митрополит ПЦУ Епіфаній зазначив, що розмови про відтворення Київського патріархату "згубні", так як ведуть у минуле та в ізоляцію. вважає, що патріархат все ще існує.

Наголошується, що кілька днів тому деякі засоби масової інформації поширили копії запрошень на зустріч за підписом Філарета, зроблені на бланках Київського патріархату, розпущеного ще в грудні перед об'єднавчим собором. Такі запрошення отримали майже всі єпископи новоствореної Православної церкви України.

Як стверджується в тексті запрошення, Філарет скликає церковників на "братню бесіду". ТСН також стверджує, що колишній патріарх збирає архиєреїв, щоб обговорити можливість відновлення Київського патріархату під його керуванням.

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній розповів ТСН, що його на цю зустріч не запрошували і визнав, що між ним і "почесним патріархом" ПЦУ Філаретом існує конфлікт – зокрема, з моменту утворення ПЦУ обидва церковника жодного разу не правили службу разом.

Він сказав:

Говорити зараз про якесь повернення недоречно. Ми повинні говорити про наше майбутнє, про нашу єдність. Тому що в майбутньому ми повинні ще багато зробити для того, щоб ця церква була визнана з боку інших помісних православних церков. Якщо ми повертаємося в минуле – автоматично це шлях в нікуди, це шлях в ізоляцію, це повернення до того стану, в якому ми перебували до 11 жовтня, до відповідних рішень з боку Константинопольського патріархату.

Окремо митрополит Епіфаній зазначив, що розмови про відтворення Київського патріархату "згубні", так як ведуть у минуле та в ізоляцію.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На Миколаївщині загорівся пасажирський потяг

Вогонь охопив останній вагон і тягачУ Миколаївській області учора, 16 листопада, загорівся пасажирський потяг, що рухався напрямком "Колосівка-Миколаїв"....

Це може бути цікавим

Єдиний номер для всіх екстренних служб. В Україні планують новацію

В Україні хочуть перевести всі екстрені служби на один номер “112”Перехід на єдиний номер необхідний для адаптації до норм ЄС....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Українські айтішники безкоштовно навчають людей з інвалідністю

Готують тестувальників та знаходять їм роботу у престижних IT-компаніяхIT-шники з “Be QA Today” відкрили безкоштовні курси для людей з інвалідністю....

Загрузка...