Виставку про Гулаг «Тріумф людини» відкрили у Києві

В Києві відкрили виставку про радянський Гулаг. Це була система концентраційних лагерів. В них де були закатовані сотні тисяч українців та інших громадян СРСР.

Гулаг

Виставка відкрилась в будівлі головпошти на Хрещатику, 22 «Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ».

Виставка розповідає про українців, яких свого часу кинули в радянські концтабори, але вони не лише не перетворились на «будівників комунізму», а й, зберігши гідність, за допомогою повстань – Кенгірського й Воркутинського, – змогли розвалити цю систему.

Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті:

Українці складали понад половину в’язнів ГУЛАГу в 1953 році. Проте комуністичний режим не досяг своєї цілі – винищити їх. Українські в’язні були серед тих найактивніших, хто зруйнували імперію ГУЛАГу і всю комуністичну державу.

Перші концентраційні табори в Європі комуністична влада створила ще в 1918-1921 роках. Тоді до них потрапили, зокрема, вояки Армії Української Народної Республіки.

У подальшому на лісоповалах, «комуністичних будівництвах», копальнях за Полярним колом, секретних дослідних установах («шарашках») чи тюремних психлікарнях опинилися майже всі інтелегенти країни.

Все киевские новости в разделе #Київград на Соцпортале. Еще интересно:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Кличко пообещал поднять с 1 сентября зарплаты педагогам

Киевским педагогам дошкольных, внешкольных и профессионально-технических заведений повысят зарплату....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Джаз Коктебель: Творча Дача объявляет лайн-ап четырех резиденций

Джаз Коктебель: Творча Дача - новый формат Koktebel Jazz Festival, который впервые пройдет в Киеве на Трухановом острове 6 - 8 сентября....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Далакян відновив тренування після вдалого захисту пояса ВБА

Чемпіон світу в найлегшій вазі за версією WBA Артем Далакян (19-0, 14 КО) відновив тренування після третьої захисту пояса від Саравута Таворнкхама (20-2, 15 КО)/....

Загрузка...
Загрузка...