Виставку про Гулаг «Тріумф людини» відкрили у Києві

В Києві відкрили виставку про радянський Гулаг. Це була система концентраційних лагерів. В них де були закатовані сотні тисяч українців та інших громадян СРСР.

Гулаг

Виставка відкрилась в будівлі головпошти на Хрещатику, 22 «Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ».

Виставка розповідає про українців, яких свого часу кинули в радянські концтабори, але вони не лише не перетворились на «будівників комунізму», а й, зберігши гідність, за допомогою повстань – Кенгірського й Воркутинського, – змогли розвалити цю систему.

Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті:

Українці складали понад половину в’язнів ГУЛАГу в 1953 році. Проте комуністичний режим не досяг своєї цілі – винищити їх. Українські в’язні були серед тих найактивніших, хто зруйнували імперію ГУЛАГу і всю комуністичну державу.

Перші концентраційні табори в Європі комуністична влада створила ще в 1918-1921 роках. Тоді до них потрапили, зокрема, вояки Армії Української Народної Республіки.

У подальшому на лісоповалах, «комуністичних будівництвах», копальнях за Полярним колом, секретних дослідних установах («шарашках») чи тюремних психлікарнях опинилися майже всі інтелегенти країни.

Все киевские новости в разделе #Київград на Соцпортале. Еще интересно:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Прогуляв школу - штраф

У Львівській області суд міста Червоноград оштрафував мати, дочка якої злісно прогулювала школуУ Львівській області суд міста Червоноград оштрафував мати, дочка ....

Це може бути цікавим

Какие вещи мы забываем стирать

Во многих домах накапливаются вещи, которые так и не "доходят" до стиралки....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Как не заразиться короновирусом в самолете - советы

Многие крупные аэропорты усилили контроль за пассажирами прибывающими из КитаяХотя большинство стран оценивают риск заражения граждан короновирусом «2019-nCoV» из К....

Загрузка...