Литовське МЗС викликало посла Росії через брехню про героя партизанського опору

Російське посольство в Литві знов зайнялося пропагандою "руського миру", розповсюджуючи брехню про героя-партизана. Про це заявило литовське посольство російському послу.

Литва

Міністерство закордонних справ Литви викликало посла Росії в зв'язку з тим, що посольство Росії в США розповсюдило неправдиву інформацію про литовського партизана Адольфаса Раманаускаса-Ванагаса після того як на його честь відкрили пам'ятник в Чикаго.

Російське посольство в США висловило протест проти встановлення пам'ятника, назвавши дату відкриття "особливо цинічною", оскільки вона майже збіглася з Днем пам'яті жертв Голокосту і пройшла незадовго до Дня Пам'яті в Європі. Дипломати Литви зауважили:

Російській стороні запропонували уважно вивчити особистість Раманаускаса-Ванагаса, його діяльність, оскільки він невідповідний кандидат в пособники нацистів або учасник Голокост. Його репутацію підтверджує безліч незалежних експертів, які досліджують події того часу і архівні документирону закликали утриматися від поширення дезінформації та спроб переписати історію, спираючись на звинувачення, сфабриковані репресивними структурами радянського часу.

За оцінкою МЗС Литви, такі заяви Росії - це частина дезінформації в ширшому сенсі і спроби дискредитувати литовський партизанський рух, заперечувати факт радянської окупації.

Після Другої світової війни Раманаускас-Ванагас очолював партизан і командував опором Литви радянській окупації. Збройна боротьба за відновлення незалежності Литви велася з 1944 року до 1953 року.

Раманаускас-Ванагас був заарештований в 1956 році, зазнав жорстоких тортур і наступного року був страчений.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Рекорд военной академии Вест-Пойнта: 34 афроамериканских выпускниц

Рекордное число афроамериканских женщин окончили Военную академию Вест-Пойнт в Нью-Йорке в 2019 году....

Загрузка...

Це може бути цікавим

«Звездные войны: Скайуокер. Восход»: финальный предпросмотр III

ЖМИ! В историческом воссоединении Лэндо Калриссиан (Билли Ди Уильямс) вновь берется за штурвал Сокола Тысячелетия, к нему присоединяются По Дэмерон (Оскар Айзек), Ч....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

У Києві стартував «Пробіг під каштанами»

Наймолодшою учасницею цьогорічного традиційного «Пробігу під каштанами» стала двомісячна дівчинка....

Загрузка...
Загрузка...