Концепцію пішохідного мосту в Києві вкрали у швейцарських архітекторів - ЗМІ

Концепція та інженерні рішення для пішохідно-велосипедного мосту над Володимирським узвозом у Києві взяті з проекту швейцарських архітекторі.

пішохідний міст володимирська гірка

Автори проекту отримали за нього премію під час конкурсу у 2013 році, пишуть «Наші гроші» та пропонують порівняти зображення проекту та реалізований у Києві варіант.

Нещодавно кілька архітекторів написали швейцарцям, що у Києві будується міст, який дуже схожий на їхній конкурсний проект 2013 року. Вони здійснили пошук у мережі.

«Результати нас просто шокували», – повідомила співзасновниця компанії «Leuppi & Schafroth Architekten» Стефані Шафрот.

За її словами, вони знайшли 3D візуалізації, фото і відео нинішнього мосту, які відрізняються в деяких деталях між собою, як-от: з наявністю чи відсутністю ліфта, або по скляних елементах настилу перекриття. Не дивлячись на ці різні деталі, «базова концепція, основні принципи проектування, форма, конструктивне рішення та матеріали були взяті з нашого проекту», зазначила швейцарський архітектор.

«Виграні на конкурсі кошти, які нам обіцяли виплатити протягом місяця після оголошення результатів конкурсу (травень 2013) ніколи не були виплачені», – наголосила вона.

Пані Шафрот нагадала, що перше місце на конкурсі на кращий проект мостового переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» у 2013 році нікому не присудили. Натомість визначили дві другі премії – їхній проект та проект з Іспанії. Пані Шафрот зауважує, що переможець конкурсу у подальшому мав би переважне право на укладення договору на проект мосту вже для його зведення.

«Через три роки, у квітні 2017 року з нами зв’язалися представники Департаменту містобудування та архітектури КМДА з бажанням реалізувати наш проект. Бюджет і графік, які ми підготували ще під час конкурсної фази, були дуже реалістичними. Наш проект був найдешевшим, раціональним та можливим для втілення», – пише Стефані Шафрот.
«Після серії листів та відеоконференц-зв’язків з групою з шести осіб з КМДА наші заплановані витрати були розкритиковані як зависокі. Пропозиція, яку ми зробили, щоб продати права на будівництво нашого проекту, також була відхилена як занадто дорога. Київські чиновники пропонували нам близько 39 тисяч швейцарських франків або доларів за дизайн та проектно-технічну документації нашого проекту – це включно з призом, який ми виграли у 2013 році і який досі не отримали», – зазначила вона.
«До сьогодні нам так і не заплатили жодної копійки і більше з нами ніхто не контактував після серпня 2017 року», – наголосила швейцарський архітектор.

Вона додала, що оцінка вартості мосту за їхнім проектом складала трохи більше 6 млн швейцарських франків або доларів. У той час як нинішня вартість складає близько 10 млн швейцарських франків або доларів (понад 260 млн грн).

Нагадаємо, у квітні 2013 року був оголошений міжнародний архітектурний закритий бліц-конкурс на кращий проект інженерно-архітектурного рішення мостового пішохідно-велосипедного переходу між парками «Хрещатий» та «Володимирська гірка» у Києві.

У травні того ж року конкурс завершився. «Після тривалого обговорення конкурсних проектів члени журі так і не змогли віддати перевагу одному проекту і визначити перше місце. Тому два других місця і премії отримали два проекти 159951 (Швейцарія) та 163163 (Іспанія)», – повідомили у КМДА.

У лютому 2017 року керівник КМДА Віталій Кличко видав розпорядження про будівництво мостового переходу. Контроль за виконанням будівництва покладено на заступника голови КМДА Олександра Спасибка. При цьому у розпорядженні було вказано взяти до відома проведений конкурс на кращий проект мосту.

Восени 2017 року комунальне підприємство «Інжеренений центр» (замовник будівництва) провів тендер на розробку проекту мостового переходу, який виграло ТОВ «Проектні системи Лтд». Пропозиції двох інших учасників були відхилені. Ціна цього договору спочатку була 3,63 млн грн, а у подальшому знижена до 1,45 млн грн.

Між тим у 2018 році «Проектні системи Лтд» по переговорній процедурі отримали ще 10,14 млн грн на корегування і додаткові роботи по проекту. Крім того, фірма отримала 1,05 млн грн на авторський нагляд за будівництвом.

Тобто, загалом «Проектні системи Лтд» наразі отримали 12,64 млн грн на проект мосту і авторський нагляд за його будівництвом.

Засновниками ТОВ «Проектні системи Лтд» є Сергій Миргородський і Андрій Миргородський. Нагадаємо, що саме ця фірма розробляла скандальне ДПТ, яке передбачає забудову житловими висотками території колишньої взуттєвої фабрики навпроти Києво-Печерської лаври. Також вона розробляє проектну документацію на будівництво другої черги «Меморіалу жертв Голодомору» біля Лаври.

Тендер на будівельні роботи по мостовому переходу на суму 255,57 млн грн у листопаді 2018-го виграло ТОВ «Спецавто-Буд».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Наразі в Україні не зафіксовано зараження на коронавірус – МОЗ

Наразі в Україні не зафіксовано жодного випадку зараженням коронавірусомПро це заявила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька під час зустрічі з Президентом ....

Це може бути цікавим

Прогуляв школу - штраф

У Львівській області суд міста Червоноград оштрафував мати, дочка якої злісно прогулювала школуУ Львівській області суд міста Червоноград оштрафував мати, дочка ....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Китайский коронавирус заразен и во время инкубационного периода

Число заболевших коронавирусом превысило 2000 человек Новый коронавирус (2019-nCoV) заразен и во время инкубационного периода в своем носителе....

Загрузка...