Почався Рамадан: значення та правила

мусульман почався священий Рамадан. Цей місяць утотожнюють з пророком Мухаммадом в годину його духовного усамітнення в печері Хіра. Тоді ж народився Коран.

Рамадан

Рамадан, початок якого в цьому році випав на понеділок, 6 травня. Цей місяць для віруючих наповнений різними правилами, важливими деталями і особливим змістом.

Що таке Рамадан

Рамадан – це назва дев'ятого місяця ісламського місячного календаря. Згідно з віруваннями мусульман, в

Під час Рамадану "відчиняються ворота раю і закриваються двері пекла, а шайтани сковуються ланцюгами". В ісламі Рамадан – це час милості Аллаха, смирення, прощення гріхів і посту.

В ісламському календарі використовується не сонячний, а місячний календарний місяць, він коротший за григоріанський на 11 діб, тому початок Рамадану в різні роки відрізняється. Але, незважаючи на це, він завжди позначає дев'ятий місячний місяць.

Піст під час Рамадану

Піст в цей час - це один із стовпів ісламу, він починається з світанком і закінчується із заходом сонця і передбачає ряд жорстких обмежень, включаючи повну відмову від їжі і пиття в цей час. Під час посту передбачені два прийоми їжі: досвітній (сухур) і вечірній (іфтар). Перший, як правило, завершують до світанку, другий починають відразу після вечірньої молитви.

Метою посту є демонстрація сили своєї віри, він включає в себе не тільки обмеження в їжі, але і конкретні приписи щодо внутрішнього стану людини. В цей час треба приборкати свої інстинкти і пристрасті, а також дотримуватися внутрішньої чистоти.

У Рамадан мусульмани підходять до молитов більш відповідально, ніж у звичайні місяці, читають Коран, роблять добрі справи, а також роздають добровільну (садака) та обов'язкову (закят) милостині.

Пост мусульманина, чиї справи і думки нечисті , вважається недійсним.

Чи всі категорії мусульман дотримуються посту?

Є категорії віруючих, які звільняються від обов'язкового посту:

люди з хронічними захворюваннями;

хворі та старі, якщо пост шкодить їх здоров'ю;

вагітні жінки та жінки, що годують;

подорожні, які знаходяться на відстані більше 90 км від дому;

діти.

Що можна робити під час Рамадану

Обмеження накладається практично на все, що йде всередину організму людини. Разом з тим, дозволено ненавмисне прийняття їжі і пиття, уколи, купання (якщо вода не потрапить в рот), поцілунки (якщо не проковтнути слину партнера), чистка зубів (якщо зубна паста не потрапить в глотку).

Порушення посту

Порушення посту вважається гріхом. Якщо він порушений ненавмисно, після Рамадану необхідно заповнити кількість пропущених днів. Багато віруючих, які пропускають пост за станом здоров'я, вважають своїм обов'язком "розплатитися" за послаблення. Згідно з приписом, за кожний пропущений день необхідно нагодувати незаможного на суму, яку жертводавець зазвичай витрачає в день на їжу.

Дуже серйозним порушенням вважається вчинення статевого акту в світлий час доби. В такому випадку порушник зобов'язаний відшкодувати цей день 60 днів безперервного поста або нагодувати 60 бідняків.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Відкрилась персональна виставка Оксани Фурса #AURUM

В колаборації з відомими дизайнерами, ювелірами, модельєрами Оксана Фурса представила справжнє перетворення художніх творінь у практичні речі....

Це може бути цікавим

Українські зірки зібрали 150 000 гривень на спасіння від руйнації будинку Миколи Леонтовича

Гостями благочинного прийому стали представники політичного істеблішменту та культури: Ірина Борзова, Людмила Пишна, Іван Гинянський, Дмитро Гордон з дружиною Ол....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Модные тренды 2020 года: джинсы, цветочные принты и минимализм

По данным фешн-стилистов, этот год порадует нас простой и удобной одеждой, которая отлично подойдет для повседневной носки....

Загрузка...