ООН: РФ повинна видати підозрюваних у справі 2 травня в Одесі

Місія ООН рекомендує Кремлю видати підозрюваних по справі 2 травня 2019 року. Основні фігуранти справи - громадяни Росії, які переховуються в Москві.

Дом профсооюзов

У Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні надали низку рекомендацій українській владі, а також Російської Федерації в рамках розслідування вбивств і насильницьких смертей 2 травня 2014 року.

"Генеральній прокуратурі - забезпечити ефективне, невідкладне, ретельне і неупереджене розслідування вбивств і насильницьких смертей, вчинених під час насильства 2 травня 2014 року в Одесі, і розглянути можливість передачі керівної ролі у розслідуванні від Головного управління Національної поліції в Одеській області Головного слідчого управління Національної поліції", - йдеться в аналітичній записці Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні в частині рекомендацій уряду України, представленій у четвер в Одесі.

Також Національній поліції рекомендують ефективно, невідкладно, ретельно і неупереджено розслідувати всі трагічні смерті з залученням старших слідчих із відповідним досвідом у слідчу групу. При цьому забезпечити громадський порядок і безпеку всіх сторін, які беруть участь у судових розглядах.

Головам судів першої інстанції в ООН рекомендують надати пріоритетний статус судових проваджень, щоб забезпечити розгляд цих справ без необґрунтованих затримок.

Разом з тим, в ООН дали рекомендації Російській Федерації, зокрема, забезпечити, щоб запити про екстрадицію щодо всіх підозрюваних у кримінальних проваджень, які переховуються від слідства, розглядалися вчасно, а також розглянути можливість надання міжнародної правової допомоги у розслідуваннях.

Правоохоронні органи відкрили близько десятка кримінальних проваджень за різними фактами, найбільш резонансна справа про події на Грецькій площі, де відбулися перші сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами.

Всі новини про вибори 2019 в Україны читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На плато Наска обнаружено более 100 новых рисунков

На знаменитом плато Наска в Перу японские исследователи обнаружили 142 новых геоглифа, среди которых птицы, верблюды, а также загадочные монстры с квадратными голов....

Це може бути цікавим

Харьковчане помогли полиции заблокировать в сети продавцов наркотиков

Жители Харькова помогли заблокировать более 100 онлайн-магазинов, продававших наркотикиК чат-боту, который занимается борьбой с распространением запрещенных веще....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Поближе к Богу. В полиции появятся штатные священнослужители

Служба военного духовенства, созданная в Национальной гвардии и Государственной пограничной службе, вскоре будет расширена и на Национальную полицию УкраиныОб э....

Загрузка...