ООН: РФ повинна видати підозрюваних у справі 2 травня в Одесі

Місія ООН рекомендує Кремлю видати підозрюваних по справі 2 травня 2019 року. Основні фігуранти справи - громадяни Росії, які переховуються в Москві.

Дом профсооюзов

У Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні надали низку рекомендацій українській владі, а також Російської Федерації в рамках розслідування вбивств і насильницьких смертей 2 травня 2014 року.

"Генеральній прокуратурі - забезпечити ефективне, невідкладне, ретельне і неупереджене розслідування вбивств і насильницьких смертей, вчинених під час насильства 2 травня 2014 року в Одесі, і розглянути можливість передачі керівної ролі у розслідуванні від Головного управління Національної поліції в Одеській області Головного слідчого управління Національної поліції", - йдеться в аналітичній записці Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні в частині рекомендацій уряду України, представленій у четвер в Одесі.

Також Національній поліції рекомендують ефективно, невідкладно, ретельно і неупереджено розслідувати всі трагічні смерті з залученням старших слідчих із відповідним досвідом у слідчу групу. При цьому забезпечити громадський порядок і безпеку всіх сторін, які беруть участь у судових розглядах.

Головам судів першої інстанції в ООН рекомендують надати пріоритетний статус судових проваджень, щоб забезпечити розгляд цих справ без необґрунтованих затримок.

Разом з тим, в ООН дали рекомендації Російській Федерації, зокрема, забезпечити, щоб запити про екстрадицію щодо всіх підозрюваних у кримінальних проваджень, які переховуються від слідства, розглядалися вчасно, а також розглянути можливість надання міжнародної правової допомоги у розслідуваннях.

Правоохоронні органи відкрили близько десятка кримінальних проваджень за різними фактами, найбільш резонансна справа про події на Грецькій площі, де відбулися перші сутички між проросійськими і проукраїнськими активістами.

Всі новини про вибори 2019 в Україны читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Гривня "впала" на 19 копійок до долара

23 травня встановлено на рівні 26,3046 грн/долар....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Недостаток сна и сердце: что может стать причиной инфаркта

Недостаток сна вполне способен стать полновесной причиной инфаркта или инсульта....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Средиземном море появился остров из пластика

В Средиземном море, неподалеку от побережья Корсики появился плавучий остров из пластика и прочего мусора....

Загрузка...
Загрузка...