Дрон ОБСЕ знайшов на Донбасі нову зброю РФ

Новітній комплекс РЕБ "Тірада-2" з РФ був індентіфікований на Донбасі українськими військовими. Фото надали представники ОБСЕ зі своєго дрону.

війна з РФ

РЕБ офіційно ще не переданий на озброєння російській армії. Російські військові випробовують на Донбасі новітню систему орбітального придушення "Тірада-2", яка лише цього року має надійти на озброєння армії РФ. Зокрема інформація про присутність на окупованій РФ частині українського Донбасу сучасної системи орбітального придушення "Тірада-2" з'явилася 16 березня 2019 року, коли комплекс ще тільки планували поставити на озброєння в Центральний військовий округ Росії.

Як з'ясували волонтери міжнародної розвідувальної спільноти ІнформНапалм, наявність цієї системи на Донбасі вказувала не тільки на проведення випробувань новітніх російських систем РЕБ у бойових умовах проти української армії, але і на спроби Російської Федерації перешкодити отриманню сигналу стратегічним дроном США RQ-4B Global Hawk, який періодично проводить моніторинг вздовж лінії зіткнення.

3 квітня 2019 Twitter української місії в ОБСЄ опублікував фото з БПЛА автоматизованої станції перешкод Р-330Ж "Житель" та комплексу "Тірада-2", які були зафіксовані СММ ОБСЄ неподалік від населеного пункту Южна Ломуватка на Донбасі. Як зазначають дослідники, починаючи з 2017 року на цій території постійно присутні системи РЕБ. При цьому точний вигляд "Тріади-2" до цього був достеменно невідомий, хоча Росія представляла макетований вигляд "Тірада-2С" на міжнародній виставці "Макс-2013".

Фото "Тіради-2" з дрону ОБСЄ допомогло звузити пошук справжніх фотографій цього таємного комплексу, які все ж таки через необережність прес-служби МО РФ потрапили в мережу. Волонтери InformNapalm порівняли фото з БПЛА зі звіту СММ ОБСЄ на Донбасі та фото цієї системи з конкурсу на полігоні МО РФ у 2018 році та дійшли висновку, що це одна і та сама система – "Тірада-2", яка офіційно ще не використовується Міноборони РФ.

Про Донбас. Новини читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Джаз в Киеве: кого слушать на фестивале Jazz Weekend

Страсть от The Baylor ProjectОткроют фестиваль The Baylor Project - амбициозный проект из Нью-Йорка, созданный экс-барабанщиком культового бэнда в жанре фьюжн Yellowjackets Маркусом Бэйл....

Це може бути цікавим

Как со следующего года изменятся правила назначения субсидий

Со следующего года правительство изменит правила начисления субсидий....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Как повышение средней зарплаты повлияет на расчет пенсий

По данным фонда, средняя зарплата в сентябре составляла 9322 грн 61 копейка....

Загрузка...