Дрон ОБСЕ знайшов на Донбасі нову зброю РФ

Новітній комплекс РЕБ "Тірада-2" з РФ був індентіфікований на Донбасі українськими військовими. Фото надали представники ОБСЕ зі своєго дрону.

війна з РФ

РЕБ офіційно ще не переданий на озброєння російській армії. Російські військові випробовують на Донбасі новітню систему орбітального придушення "Тірада-2", яка лише цього року має надійти на озброєння армії РФ. Зокрема інформація про присутність на окупованій РФ частині українського Донбасу сучасної системи орбітального придушення "Тірада-2" з'явилася 16 березня 2019 року, коли комплекс ще тільки планували поставити на озброєння в Центральний військовий округ Росії.

Як з'ясували волонтери міжнародної розвідувальної спільноти ІнформНапалм, наявність цієї системи на Донбасі вказувала не тільки на проведення випробувань новітніх російських систем РЕБ у бойових умовах проти української армії, але і на спроби Російської Федерації перешкодити отриманню сигналу стратегічним дроном США RQ-4B Global Hawk, який періодично проводить моніторинг вздовж лінії зіткнення.

3 квітня 2019 Twitter української місії в ОБСЄ опублікував фото з БПЛА автоматизованої станції перешкод Р-330Ж "Житель" та комплексу "Тірада-2", які були зафіксовані СММ ОБСЄ неподалік від населеного пункту Южна Ломуватка на Донбасі. Як зазначають дослідники, починаючи з 2017 року на цій території постійно присутні системи РЕБ. При цьому точний вигляд "Тріади-2" до цього був достеменно невідомий, хоча Росія представляла макетований вигляд "Тірада-2С" на міжнародній виставці "Макс-2013".

Фото "Тіради-2" з дрону ОБСЄ допомогло звузити пошук справжніх фотографій цього таємного комплексу, які все ж таки через необережність прес-служби МО РФ потрапили в мережу. Волонтери InformNapalm порівняли фото з БПЛА зі звіту СММ ОБСЄ на Донбасі та фото цієї системи з конкурсу на полігоні МО РФ у 2018 році та дійшли висновку, що це одна і та сама система – "Тірада-2", яка офіційно ще не використовується Міноборони РФ.

Про Донбас. Новини читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У Києві нічний тролейбус вкотре змінить маршрут руху

Через облаштування контактної мережі у Києві нічний тролейбус № 92Н вкотре змінить маршрут руху....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Нафтогаз: Україна збільшила запаси газу в сховищах на 1,748 млрд м3

За першу половину травня Нафтогаз закачав в сховища 1,748 млрд м3 "блакитного палива"....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Skoda Superb: появился новый тизер авто

В новой модели авто Skoda Superb полностью новая оптика - светодиодная....

Загрузка...
Загрузка...