​Сильний прем'єр — запорука успіху

Перемога на президентських виборах майже в кишені Володимира Зеленського: вся соціологія пророкувала його перемогу.

Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський

Однак після виборів суспільство чекає протверезіння. Адже в президентсько-парламентській республіці реально країною керує уряд, а новий президент не має своєї політичної сили. Осінні вибори стають визначальними: на них буде обрано не лише парламент, а й прем'єр-міністра, який очолить країну і стане надійним балансом для нового президента.

Секрет успіху Володимира Зеленського як в першому, так і в майбутньому другому турі цілком зрозумілий — протестний електорат. Він не стільки підтримує “слугу народа”, скільки бажає знести прогнилу і корупційну еліту, яку очолює поки що чинний президент.

Але такі виборці — хитка опора. Шалена підтримка на президентських гонках зовсім не означає такої ж підтримки після їх завершення — вона заснована на уявленнях про перші дії новообраного президента. Весь політичний досвід України засвідчує: реальні перші кроки завжди сильно відрізняються від уявних. А це суттєво позначиться на його рейтингу. До того ж він і по сьогодні не має реальної професійної команди, здатної зайняти владні посади. Його партія, “Слуга народу”, і зовсім є віртуальною. Її рейтинг буде цілковито залежати від дій президента, отже, парламентські вибори вона може і не виграти.

Тож в новій Верховній Раді президент не зможе сформувати ані більшості, ані уряду. Що прирече парламент на чергову “коаліціаду”. В 2006 році вона розтягнулась майже на чотири місяці. Для кризової української економіки це може бути смертельним.

В таких умовах парламентські вибори будуть надзвичайно значущими. Вони стають по суті не лише виборами депутатів, а й виборами основної політичної сили та прем'єр-міністра,який зможе одразу після виборів сформувати ефективну більшість та уряд. До того ж Україна є парламентсько-президентською республікою — отже, саме прем'єр-міністр реально керує економікою, забезпечує виконання бюджету та підтримку територіальних громад. Він же є головою виконавчої влади і може впоратись із свавіллям місцевих чиновників.

Отже, до парламентських виборів слід підійти серйозно — адже країні буде потрібен сильний прем'єр-міністр, здатний реально керувати країною і збалансувати дії президента-новачка, які можуть навіть нанести шкоду.

За оцінками соціологів, в нову Верховну Раду зможуть потрапити від шести до вісьми партій. Поки що чинний президент має реальний шанс уникнути відповідальності і боротись за представництво в парламенті. Також серйозно будуть представлені проросійські політичні сили, що складають “Опозиційну платформу”. Але найбільшою народною підтримкою наразі користується партія “Батьківщина”, яку очолює Юлія Тимошенко.

Попри малий розмір фракції в нинішній ВР, “Батьківщина” уже показала майстер-клас ефективного відстоювання прав громадян. Вона є унікальним поєднанням досвіду професійних політиків та свіжих ідей молоді. Партія також має величезний авторитет на міжнародному рівні і є асоційованим членом Европейської Народної Партії — правлячої в ЕС. А найважливіше — це єдина всеукраїнська партія, представлена у всіх територіальних громадах, яка отримала 35,4% на виборах в ОТГ. Вона зможе ефективно представляти і відстоювати інтереси регіонів в парламенті.

І нарешті, сама Юлія Тимошенко — політик із велетенським досвідом, яка кілька разів доказала свою здатність рятувати українську економіку навіть в умовах світової фінансової кризи. Вона двічі була прем'єр-міністром, і грунтовно обізнана із особливостями регіонів. В рамках її Нового Курсу напрацьована програма реальної децентралізації та розвитку громад, а також подолання масштабних економічних криз, які насуваються на економіку. Жодна інша партія такої програми не має.

Тож ядром дієвої проукраїнської і прозахідної коаліції, здатної на ефективні дії одразу після виборів, може стати тільки партія “Батьківщина”. А Юлія Тимошенко є найкращим в Україні антикризовим менеджером, яка стане сильним і відповідальним прем'єр-міністром, здатним реанімувати економіку країни і добитись процвітання.

В`ячеслав Ільченко

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Зеленський встановив День пам'яті захисників України

Глава держави підписав указ про встановлення Дня пам'яті загиблих захисників незалежності УкраїниПрезидент України Володимир Зеленський встановив День пам'яті з....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Украина отмечает День независимости

Украина получила независимость в 1991 году....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

На свята задіють 13 тисяч поліцейських

Безпеку під час заходів з нагоди Дня Незалежності України забезпечуватимуть 13 тисяч правоохоронцівПро це повідомляє прес-служба Нацполіції у Facebook....

Загрузка...
Загрузка...