Наші свята: християни відзначають Чистий четвер

У християн Східного обряду свято - Чистий четвер. В біблійній легенді Ісус провів Таємну вечерю з апостолами церкви.

Церква

Згідно з біблійної легенди, саме в четвер відбулася трапеза Ісуса зі своїми учнями, відома як Таємна вечеря, на якій Іуда зрадив Ісуса. У богослужіннях у Страсний четвер згадується омовіння Ісусом ніг своїх учнів на знак смирення і любові до них.

За обрядом, дорослі і діти в цей день урочисто миються до світанку, оскільки в цей час вода вважається цілющою. Після цього необхідно сходити на сповідь і причастя.

До цього дня було прийнято приводити будинок в порядок, господині розвішували скрізь рушники з вишивкою. Свічкою, яка була принесена ввечері з церкви, випалювали хрест над вхідними дверима і зберігали її до наступного Чистого четверга. В цей же день господині готували сіль для великоднього столу. Грудку солі загортали в тканину і клали у піч. Після того, як зотліла тканина, сіль діставали і зберігали до Великодня, а вранці на Великдень господар клав цю сіль на хліб і ставив під образами.

Вважається, що Чистий четвер найбільш сприятливий день для того, щоб зробити дитині першу стрижку: волосся буде густими і здоровими. З цієї ж причини дівчата і жінки намагаються привести свою стрижку в порядок.

Всі київські новини в розділі #Київград на Соцпорталі.

Ще цікаво:Створенням незалежної церквиСтворенням незалежної церкви Порошенко звільнив Україну від пропутінських «гебешників» у рясах, - політолог.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

В каких случаях приостанавливают субсидию

Субсидию на оплату жилищно-коммунальных услуг при наличии задолженности приостановят, а после ее погашения будут зачислять только в виде скидки....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Загрузка...