Як швидко підготуватись до ЗНО - поради експертів

З 21 травня по 13 червня українські випускники здаватимуть ЗНО. Цього року вже зареєструвалося понад 344 тис. бажаючих.

підготовка до зно

Тести розпочнуться з математики і закінчаться хімією. Обов'язкові предмети - математика/історія України і українська мова, і мінімум ще один предмет на вибір. При бажанні, звісно, можна здати і більше – в залежності від вимог вишу, в який націлився випускник, пише Сегодня.

Відповідальні старшокласники почали готуватися до ЗНО з вересня, більш самовпевнені – після зимових канікул. Але є і ті, які хочуть "застрибнути в останній вагон" за місяць, що залишився. Про те, наскільки це реально і як за такий короткий термін максимально підготуватися до тестів, ми дізналися у експертів: директора гімназії №179 Ірини Чернілевської, директора студії знань "Репетитор" Ірини Степенко, керівника відділу підготовки педагогів ZNО.UA Оксани Бондаренко і менеджера освітніх проектів "Освіторія" Олександра Папіша.

Підготуватися до здачі ЗНО можна через інтернет. Навчальні сайти пропонують тести пробного ЗНО за 2019 рік, які в якомусь вигляді будуть повторюватися.

"Наприклад, на платформі ilearn.org.ua можна зареєструватися на безкоштовні онлайн-курси і пройти комплексну підготовку до ЗНО, переглянувши навчальне відео і виконуючи завдання для самоперевірки, – розповідає Олександр Папіш. – Курси розроблені з основних шкільних предметів: українська мова та література, історія України, математика і біологія ". За словами експерта, пройти весь курс підготовки можна мінімум за 10 годин, а тести можна проходити необмежену кількість разів, заробляючи при цьому "учібакси".

Ірина Степенко радить також відвідати сайт osvita.ua:

"Тут можна подивитися відповіді на тести з поясненнями тим їх укладачами".
"Спостерігаючи за учнями 11-х класів, можу виділити три групи, – каже директор гімназії. – Відповідальні учні, які кожну вільну хвилину вирішують тести: таким головне не розгубитися на фініші, не впасти в паніку. Друга група – впевнені "оптимісти-пофігісти", які не дуже напружуються, перебуваючи в упевненості "на 100 балів, але напишу". Таким потрібно все ж взяти себе в руки і систематизувати знання. А третя група перебуває в тихій паніці: вони щодня дають собі слово "почну готуватися" і не починають. Їм головне – мобілізуватися. І займатися кожен день з репетитором, по інтернету або самостійно".

За словами Ірини, кращий результат дає системний підхід. Але на фінішній прямій потрібно використовувати свої сильні сторони:

"Візуалам, аудіалам, кінестетикам, дискретам потрібно зробити акцент на своїх здібностях із запам'ятовування. Наприклад, візуалам – малювати графіки та діаграми, аудіалам – промовляти вголос або зосередитися на відео".

Під час самостійної підготовки Оксана Бондаренко рекомендує навчитися уважно вчитуватися в завдання:

"Багато завдань на виключення – зі словами "крім","іншого ряду" тощо. Потрібно набити руку на рішеннях і зрозуміти логіку побудови питань".

А Ірина Чернілевська рекомендує "навчитися дочитувати завдання до кінця".

"Якщо тема незрозуміла, можна подивитися її пояснення різними педагогами на "Ютубі" і знайти своє розуміння", – рекомендує Ірина Степенко.

Готуватися можна і на курсах – як з певних предметів (математика, біологія, мови), так і з усіх разом.

"На курсах учні проходять весь матеріал, вирішують тести, пишуть твори, – каже керівник відділу педагогів ZNO.UA. – Ми даємо всі теми, які будуть на тестах в цьому році, при цьому вчимо правильно розраховувати час на кожен предмет і на кожну відповідь. Наприклад, на українську мову дається 53 питання і твори, на які відводяться 3 години. Учневі потрібно правильно розподілити час на виконання всіх завдань. І ми намагаємося створити умови, максимально наближені до формату ЗНО".

Безумовно, ніяких гарантій в отриманні максимального балу не дають. Але прогрес мінімум в 30 балів обіцяють реальний: наприклад, прийшовши на курси, перший тест випускник написав на 140, по закінченні – на 170 балів. Правда, при навчанні з осені, а експрес-варіант не обіцяє і такого прогресу. Обійдуться курси в 3500-4900 грн семестр (2 місяці) або 2500-3350 – 8 занять.

Заняття з репетитором – це індивідуальний підхід до учня.

"Наприклад, ми використовуємо так званий іконостас – на дошці різнокольоровими стікерами наклеєні основні дати або формули, – розповідає директор студії знань "Репетитор". – Діти краще запам'ятовують, проводять логічні зв'язки і вибудовують ланцюжки".

Оптимальний курс – 120 годин, але коли часу немає – і 20-30 годин будуть до речі. Правда, ціна "кусюча" – від 400 грн/год.

У кожного дорослого, який здавав у своєму житті іспити, існують свої хитрощі. Але діти, яким належить ЗНО, ними не обзавелися в силу відсутності досвіду. Тому наші експерти поділилися перевіреними лайфхаками.

"Перед початком ЗНО не повторюйте гарячково правила. Відпочиньте: наприклад, поговоріть з однокласниками, з педагогами на інші теми, – рекомендує Оксана Бондаренко. – Це допоможе розслабитися на тесті".

Ірина Степенко радить:

"Візьміть літр води: коли п'єте, знімається енергетична напруга. Допоможе і миття рук прохолодною водою перед початком тестів".

Експерт радить також писати "шпори" – яскраві, з виділеннями маркером і чіткими формулюваннями.

"Коли учень пише шпаргалку, він вивчає матеріал. Користуватися нею не буде потреби – адже ви все вивчите, поки будете писати".

А ось заспокійливі пити не варто – це позначиться на швидкості написання тестів.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Жертвы войны на Донбассе: В Миссии ООН назвали новые цифры

3 тысячи 345 гражданских лиц погибли в результате вооруженного конфликта на Донбассе за весь его период с 2014 годаОб этом сегодня, 13 ноября, сообщили в Мониторинговой....

Це може бути цікавим

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Загрузка...