«Український Давос»: в червні вдруге відбудеться Міжнародний форум Ukrainian ID

У Каневі 7-8 червня вдруге відбудеться Міжнародний економіко-гуманітарний форум Ukrainian ID, який вже встигли назвати «українським Давосом», проводячи аналогію зі Всесвітнім економічним форумом, який збирає інфлуенсерів з усього світу.

На країну чекає «Революція цінностей».

Головною темою заходу в цьому році стане «Революція цінностей». Серед спікерів - лідери думок України та світу, експерти в галузі економіки, енергетики, екології, в питаннях суспільства, політики, комунікацій, повноважні дипломати, інвестори, гуманітарії. За результатами Ukrainian ID буде створена «Конституція цінностей» - звід ключових правил гуманітарної безпеки й суспільного життя України.

Президент форуму Ukrainian ID Наталія Заболотна:
«Очевидно, що ані економіка, ані інфраструктура нашої країни сьогодні не відповідають темпам розвитку, яких вимагає XXI століття від великої держави в центрі Європи. Наприклад, маючи фантастичний річковий ресурс, ми допустили практично повне зникнення водного транспорту. Як це сталося і завдяки яким конкретним механізмом та законодавчим ініціативам ми можемо відродити річкову інфраструктуру?Є і соціальні питання, котрі потребують досить оперативних і чітких рішень. Чому децентралізація відбувається таким чином, що, фактично, позбавляє місцеві громади доступу до соціо-культурної інфраструктури? Чому, політики й можновладці безкарно порушують законодавчу норму щодо обов’язкової пропорції представництва жінок – не менше 35% – в органах законодавчої та виконавчої влади – за фактом поступається не те що європейським державоустроям, а навіть показникам радянських часів? Резонуюча для України тема гендерної рівності та недотримання виборчого Законодавства буде піднята в спеціальній платформі Demolishing the glass ceiling! /”Пробиваючи скляну стелю!Однією з ключових тем Форуму, стане нова безпекова стратегія, що базуватиметься на європейських принципах – Human Security – гуманітарній безпеці, де в пріоритеті екосистема життя суспільства та особистісний розвиток кожної людини. За участю вітчизняних стейкхолдерів і міжнародних експертів ми збираємося випрацювати конкретні практики, що повинні лягти в основу законів і стратегій української влади, на яку цього року чекає оновлення».

Головною метою Форуму є створення ефективної діалогової платформи, що об’єднує вітчизняних та світових лідерів думок задля генерування нових сенсів, забезпечення майбутнього країни на фундаменті стрімкого розвитку економіки та людського капіталу, а також - крізь призму децентралізації - створення та відпрацювання моделі економічного зростання регіональних центрів на прикладі успішних кейсів світу та України, зокрема Канева.

Під час Форуму українські та світові лідери випрацюють стратегічні напрямки в розвитку освіти, економіки, політики, технологій, культури, туризму, гуманітарної безпеки та гендерного права. Загалом дискусія відбуватиметься в рамках десяти тематичних панелей. У минулому році в обговоренні взяли участь понад 300 експертів, а цього року організатори планують зібрати близько 500.

Голова BRDO Олексій Гончарук:
«Наприкінці березня Кабінет Міністрів України прийняв рішення, що дозволить Україні в цьому році вирости в Doing Business. І це не тільки позиції в рейтингу, це реальні зміни в бізнес-кліматі. Наприклад, створити ТОВ можна буде онлайн і за декілька хвилин. І таких рішень чимало».

Серед питань, які будуть порушуватись під час дискусій, – нова безпекова стратегія країни: людина як найвища цінність, ефективна енергетична стратегія: «Консенсус 3хЕ: Енергетика, Економіка, Екологія», виклики та перспективи децентралізації, цінність, як ціль, інвестиції в українську інфраструктуру та пошуки шляхів, як оживити водні артерії, «вага» культурного капіталу, культурний туризм, як драйвер економіки. Також на Форумі в партнерстві з Інститутом Майбутнього України буде презентовано нову економічну стратегію з акцентом на гуманізацію економіки. А в панелі Community ID та платформі «Big Ideas for Small Cities» будуть розглянуті успішні кейси розвитку місцевих громад крізь призму процесу децентралізації.

Голова правління АБ «Укргазбанк» Кирило Шевченко:
«Зміна ставлення до довкілля має стати не лише «гуманітарним» пріоритетом у свідомості українців, а й новою парадигмою у всіх сферах нашого життя, одним із наріжних каменів бізнесу, науки чи культури. Все, що вже програє з точки зору своєї ефективності, економічності та, щонайважливіше, безпечності, потребує змін».

До флешмобу зі створення Конституції цінностей вже долучилися українські та світові інтелектуали: відомий український письменник Юрій Андрухович, бельгійський соціолог Паскаль Гілєн, знаменитий режисер Роман Балаян, директор Австрійського культурного форуму Д-р Ульф Хаусбрандт, професор Гарвардського університету, літературознавець Григорій Грабович, відомий урбаніст Д-р Норберт Нойхауз та філософ Вахтанг Кебуладзе, меценат і підприємець Євген Уткін, відомий художник Олександр Ройтбурд, політик та нардеп Олена Сотнік, знаний громадський діяч Віктор Андрусів, політолог Микола Давидюк та інші.

Експерт з транспортної інфраструктури Олександра Клітіна:
«Форум Ukrainian ID дасть можливість отримати підтримку одній з найважливішихреформ у сфері транспорту - з приводу внутрішніх водних шляхів. Я впевнена, що розвиток річкового транспорту не тільки сприятиме економічному росту, але й забезпечить більш ефективне та екологічне транспортування основних експортних товарів - зерна та металу. Ми маємо допомогти мінімізувати руйнування автошляхів та забруднення повітря вантажівками! Україна повинна використовувати потенціал річкового транспорту не на 10, а на всі 100%. До панелі з розвитку водних шляхів долучаться представники Парламенту, бізнесу, міжнародних фінансових організацій та донорів. Також від Міністерства інфраструктури виступить Заступник міністра з євроінтеграції Віктор Довгань».

В рамках Форуму відбудеться нагородження лауреатів Ukrainian ID Awards - щорічної міжнародної премії за вклад у розвиток суспільства і принципів гуманізму, рівності та суспільного блага. Першим лауреатом премії став український кінорежисер, незаконно ув’язнений в Росії, Олег Сенцов – за незламне прагнення свободи та громадянську гідність. Також під час Форуму відбудеться міжнародний мультидисциплінарний фестиваль «Sheva Fest», який поєднує сучасне мистецтво - музику, літературу, театр і кіно.

Філософ Вахтанг Кебуладзе:
«Якщо подивитись на політичний, соціальний, культурний, науковий, гуманітарний дискурс сьогодення, ми усюди помічаємо оце протиставлення цінностей і інтересів. Ми будуємо Україну на цінностях, чи ми будуємо Україну на інтересах певних верств населення?»

У цьому році до форуму в якості Спеціальних партнерів долучилися компанія Winner Group, Укргазбанк, бізнес-центр нової формації K/Most. Радіо-партнерами виступили Бізнес Радіо, Радіо Шансон та Power FM, генеральним медіапартнером - сайт Liga.net, а генеральним друкованим партнером - журнал Фокус.

Місце проведення заходу було обрано невипадково - Канів є географічним та духовним центром України, який нерозривно пов'язаний із символом країни, головним її національним брендом - Тарасом Шевченком.

Ukrainian ID також має благодійну мету. Реєстраційні внески Форуму та кошти з продажу квитків на фестиваль «Sheva Fest» будуть спрямовані на завершення будівництва Шевченкового культурного центру.

«Другий Форум Ukrainian ID у Каневі, в якому обговорюватимемо питання нової економічної та ефективної енергетичної стратегії, проблеми водної інфраструктури, успіхи та прогалини децентралізації, спільно з питаннями культури, туризму, освіти, гендерної рівності, ми назвали «Революція цінностей», - зауважує президент Форуму Наталія Заболотна. - До підмурків просякнута невіглаством, корупцією й несправедливістю державна машина потребує негайного перезавантаження. Мають бути демонтовані усі засоби свідомої люмпенізації суспільства. Воно має визначити нові орієнтири й отримати шанс на нове майбутнє. Політика в Україні померла, нас врятують лише цінності».

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Пенсії за віком виросли на 13,9%, а пенсії суддям – на 58,8%

Експерти Національної ради економічного розвитку проаналізували зростання пенсій за 2019 рік Голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко по....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Кличко збирає депутатів Київради 24 жовтня

Мер Києва Віталій Кличко за зверненням депутатів Київради скликав на 24 жовтня сесійне засідання Київської міської ради....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Раде зарегестрирован законопроект связанный с "загрязением воздушной среды"

В Верховной раде Украины зарегистрирован проект закона №2296 "О внесении изменений в некоторые законы Украины о предотвращении неблагоприятного воздействия загря....

Загрузка...
Загрузка...