Міненергетики: приватні геліоелектростанції здорожчають електрику споживачам

Міненергетики запропонували уряду заборонити приватним господарям будувати геліоелектростанції на землі. Чиновники вважають, що такі електростанції повинні бути тільки на дахах.

Геліостанції

Чиновники вважають, що будувати станції на дахах будинків буде вигідно самим споживачам, адже:

Це зменшить їхні витрати на «непотрібну» енергію». Використання генеруючих установок споживачів насамперед має бути спрямоване на компенсацію власного споживання. Тому, що це споживачі, а не виробники. Саме за таким принципом розвиваються СЕС/ВЕС домогосподарств в країнах ЄС, куди ми прямуємо.
Такі, агреговані на приватних земельних ділянках СЕС в профіцитних енергорайонах призводять до погіршення нормативних показників якості електроенергії та безпеки постачання.

У Міненерго підрахували, що через надмірне виробництво електроенергії домашніми СЕС кожен споживач має доплатити приблизно по 5,4 гривні за кіловат-годину.

Раніше в Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх СЕС в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки. Наразі їх в Україні встановлено 7,5 тисячі.

Напередодні стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які анулюють ПДВ для устаткування сонячних та вітрових електростанцій.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Чтобы спастись от таяния ледников человечеству придется выложить 70 триллионов долларов

По подсчетам специалистов реализация комплекса мероприятий по минимизации последствий таяния Ледников в Арктике обойдется мировой экономике в 70 триллионов долл....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​Центр захисту киян передав 10 тис. освячених пасок воїнам АТО та вірянам

Великодні паски напередодні Воскресіння Хрестового 24 квітня освятили у Свято-Феодосіївському монастирі Української Православної Церкви Київського патріархату....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Загрузка...
Загрузка...