Як підібрати палицю для людини похилого віку

Сучасний ринок медичної техніки дуже насичений і різноманітний. Серед представлених засобів окреме місце відводиться тростинам. Це багатофункціональний предмет, який виступає частіше за все ортопедичним інструментом, а також декоративним аксесуаром. Безліч його варіацій є бажаним об'єктом для багатьох колекціонерів.

Функціональні особливості

Палиця, як ортопедичний інструмент, забезпечує більшу стійкість при ходьбі за рахунок створення додаткової точки опори і знижує навантаження на ноги. Використовують тростину найчастіше літні люди, а також пацієнти в період реабілітації після травми.

Оскільки головна функція тростини полягає в поліпшенні рівноваги людини, на перший план виходять технічні характеристики:

 • вага;
 • можливість регулювання висоти;
 • зручність у користуванні;
 • протиожеледні додатки тощо.

Декоративна або подарункова тростина є додатковим аксесуаром образу власника. У цьому випадку важливіші деталі оформлення:

 • матеріал;
 • форма держака або набалдашника;
 • наявність «секрету» тощо.

У тростині, призначеної для реабілітації, висота приладу регулюється телескопічним методом або фізичним відпилюванням зайвої довжини. Ортопедична модель може складатися в кілька секцій і легко вміщається в сумці або валізі. У складеному вигляді вона не довша за папір формату А4. Тростини випускаються в широкому модельному асортименті і підбираються індивідуально, виходячи з потреб конкретного пацієнта.

Види виробу

Палиця з Т-подібною ручкою

Прогулянкова з Т-подібною ручкою, виготовляється переважно з дерева або з пластика. Служить надійною опорою при ходьбі, забезпечуючи стійкість і комфорт як літній людині, так і пацієнту в період реабілітації.

Модель зі зміщеним центром ваги

Забезпечена страхувальним ремінцем. Цей варіант допоможе пацієнтам з порушеннями координації зберігати рівновагу при ходьбі. Подібні стани можуть бути викликані віковими змінами, неврологічними захворюваннями, наприклад, інсультом, атаксією.

З напівкруглим м'яким держаком

Модель у формі лебединої шиї вважається класичною тростиною для літніх людей. Вона ефективно поєднує функціональність і доступність, адже на неї можна обпертися відразу двома руками. Форма держака розроблена таким чином, щоб людині з артритом або артрозом було зручно тримати тростину в руці. Крім того, модель в напівкруглою ручкою можна легко повісити на руку, коли в ній немає необхідності.

Палиця з анатомічним держаком

Розрахована на підвищені навантаження. Засіб призначений для пацієнтів, яким доводиться переносити на тростину практично всю вагу власного тіла. Частіше це відбувається під час реабілітаційного періоду після серйозної травми ноги. Анатомічний держак повторює контури долоні і має розширену площу опори, за рахунок чого навантаження на руку розподіляється рівномірно. Може бути універсальною або розробленою під ліву чи праву руку.

Палиця з двома опорними держаками

Вона допомагає пацієнтам вставати і сідати. При підйомі людина спочатку тримається за нижній держак. Спираючись на нього, підтягується, після чого береться за верхній і починає рух.

Палиця-стілець

Це телескопічна палиця, оснащена пластмасовим сидінням. У розкладеному вигляді моделі є стільчик на трьох ніжках, на якому можна відпочити під час прогулянки.

Тростини з опорою

У цьому випадку, завдяки додатковим ніжкам, кількість опорних точок збільшується. Телескопічні палиці з опорою забезпечують максимальний рівень стійкості при менших фізичних затратах. Вони рекомендовані пацієнтам з порушеннями рівноваги і координації. З боку людини ніжки опори коротші, тому тростина не зачіпає ноги при ходьбі.

Виділяють кілька видів засобів з опорою:

 • пірамідальні триколісні;
 • з малою квадратною опорою;
 • пірамідальні чотириколісні;
 • з великою квадратною опорою.

Пірамідальна тростина може бути оснащена класичною або анатомічною ручкою. Це універсальна модель, яка зручна як для лівої, так і для правої руки. Опора може бути малою і великою. З малою основою − легша за вагою, з великою − забезпечує більшу опорну площу. Пірамідальний різновид більш високий, тому підійде для прогулянок вулицею з нерівною поверхнею.

Палиця для сліпих

Модель, яку ще називають білою, легша за звичайні. І це зрозуміло. Сліпій людині, що досліджує за допомогою тростини навколишній простір, доводиться весь час тримати її злегка на вазі. Цей варіант регулює також висоту виробу і складається в кілька секцій. На сайті https://fmf.com.ua/palytsi представлені палиці для ходьби у широкому асортименті.

Можна обрати й більш новітні розробки. Зокрема, корейська компанія Primpo розробила тростину з ультразвуковим сенсором, який розпізнає перешкоди і об'єкти розміром до 3 см на відстані 2 метрів. Про них власник дізнається за допомогою специфічних вібрації.

Ще одна «розумна» тростина була розроблена дизайнером Район Міньхан Кімом (Minhye Kim) як прогресивна альтернатива традиційному засобу. Новий винахід є електронним пристроєм, який одягається браслетом на зап'ястя. Прилад постійно посилає ультразвукові сигнали про зручність руху і повідомляє про наближення перешкоди звуком або вібрацією.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В столице откроют Аллею памяти женщинам-воинам, которые погибли на востоке Украины

Организаторы хотят напомнить жителям Украины о подвиге и вкладе этих женщин....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Один із найбільших м'ясокомбінатів України піде «з молотка»

СЕТАМ продає «Кременчукм'ясо» за 92 млн грн....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Представлена коллекция одежды для космических туристов

Компания Virgin Galactic Ричарда Брэнсона и американский бренд Under Armour представили коллекцию одежды для космических туристов....

Загрузка...
Загрузка...